Ani tři góly dorostencům v Bělé na výrhu nestačily

12.05.2017 Kategorie: Dorost

SK Bělá pod Bezdězem - FK Dobrovice 4:3 (2:1)

V neděli 7. května 2017 dorostenci z Dobrovice vyjeli do nedaleké Bělé pod Bezdězem, kde je čekal těžký zápas s domácím družstvem, se kterým sousedí i v průběžné tabulce. Jak je již bohužel pomalu zvykem, začátek zápasu dobrovičtí tahali za kratší konec a domácí se usídlili na jejich polovině.  Až do 21. minuty však nijak výrazně nebyla branka hostí ohrožena a hra se odehrávala převážně mezi vápny. Ve 22. minutě středový záložník Bělé podle poučky, když nevíš co s míčem tak vystřel, vyslal z 25 metrů propagační střelu na Dobrovickou branku. Vítek Tichý bohužel míč výrazně podcenil a míč po odskočení skončil v brance– 1:0. To byl asi impuls, který hosty probudil, a Dobrovice začala hrát zase rychlý a hezký fotbal. Už ve 25. minutě Jakub Herink našel výborně nabíhajícího Pavla Svárovského na pravém křídle, kterého dokázali domácí ve vápně zastavit jen nedovoleným zákrokem. Nařízenou penaltu si postavil Herink a proměnil – 1:1. Bělská branka začala být v ohrožení rychlými průniky z obou stran, ale gól se dát nepodařilo. Ve 35. minutě na boční hranici pokutového území hostí okatě podržel Honza Horváth zbytečně soupeře a i lehce k podivu domácích byla nařízena penalta. Exekutor se nemýlil a stav se měnil na 2:1. Dobrovičtí ale hlavy nesvěsili a dali se do dalšího boje. Ve 42. minutě pak Dan Málek přesně našel na středu sprintujícího Kubu Herinka, který se po převzetí míče objevil za zády celé domácí obrany. Zastavil ho až poměrně nevybíravý faul v pokutovém území. Na nařízenou penaltu se místo otřeseného Kuby postavil Luboš Humpola, který však ve vypjaté atmosféře branku minul. Do kabin se tedy odcházelo ze stavu 2:1 pro domácí.

Do druhé půle nastoupili hosté bez střídání a opět jim patřil začátek, když hráli pohledný důrazný fotbal, napadali soupeře těsně u jeho velkého vápna a Bělá moc nevěděla, jak se dostat na polovičku hostí. V 53. minutě pressing slavil úspěch. Na středu opět zaúřadovala dvojice Málek-Herink, kdy Dan vyrazil balón z rozehrávky, míč se dostal ke Kubovi, šikovně postavenému mezi stopery, a tomu už zbylo jen obejít brankaře a zavěsit – 2:2. Dobrovičtí pak dobývali pokutové území Bělé z obou stran, kdy zejména z pravé strany Svára svým rychlým sprintem dělal obraně domácích obrovské starosti. V 63. minutě se míč po nějaké delší době objevil u obranného pásma hostí, kde proskákal na levou stranu k Jardovi Havlátovi. Ten místo rozehrávky po křídle na volnou zálohu nepochopitelně zvolil křižnou přihrávku přes dobrovické obranné pásmo. Míč přitom skončil přímo na kopačce domácího útočníka, který střelou po zemi na zadní tyč, na kterou si Tichý ani nesáhl, zvýšil – 3:2. Tenhle gól trochu zpomalil kombinace hostí a Bělá se více dostávala na dobrovickou polovinu. V 68. minutě po závaru v vápně hostí domácí se štěstím opět skórovali – 4:2. Na tomto místě je ale potřeba celé družstvo pochválit – celý tým zvedl hlavu a kluci všechno své umění dali do snahy výsledek srovnat. V 72. minutě z trestného kopu Héra trefil břevno, z dorážky z malého vápna Tomáš Vejvoda těsně minul. Martin Krejcar se přesunul do útoku a 2x mířil také mezi tyče soupeřovy branky, ale neúspěšně. V 78. minutě po souboji nešťastně ve velké rychlosti upadl Pavel Svárovský a s poraněným kolenem ho následně odvezla sanita. Ani to ale hosty nezastavilo a bojovali dál. V 90. minutě přímo z rohu opět skóroval Héra, který završil svůj hattrick – 4:3 . I přes další snahu a šance se na výsledku již nic nezměnilo.

"Celý tým je potřeba za předvedený výkon i přes prohru pochválit, byť ztráta bodů mrzí o to víc, že i trenér soupeře po zápase konstatoval, že tím lepším na hřišti nebyl jeho tým. Do příštího zápasu nastoupí Dobrovice bez zraněného Sváry, kterému všichni přejí rychlé uzdravení a s předsevzetím, že se vyhneme zcela zbytečným individuálním chybám, které bohužel kazí jinak výborný dojem z předvedené hry Dobrovické juniorky," zhodnotil utkání trenér Pavel Málek.

SK Bělá pod Bezdězem - FK Dobrovice 4:3 (2:1)

Branky: 22. Vrabec Patrik, 38. Pitloun Stanislav (pen.), 63. Maršík Dominik, 68. Rak Matěj - 25. Herink Jakub (pen.), 53. Herink Jakub, 90. Herink Jakub

FK Dobrovice: Tichý Vít - Krejcar Martin, Humpola Luboš, Horváth Jan , Havlát Jaroslav (65. Janík Michal) - Vejvoda Tomáš, Kverka Jakub, Málek Daniel, Svárovský Pavel (78. Červa Miroslav) - Herink Jakub, Vladyslav Kovach.

Tabulka a další výsledky I.A třídy dorostu zde.

TJ Sokol Libiš 17.11.
vs. So