Dorost doma rozstřílel Loučeň

06.06.2017 Kategorie: Dorost

FK Dobrovice - FK Loučen 1893 6:1 (3:1)

Po dvou remízách proti Klíčanům a Chotětovu nastoupili dorostenci 28. května 2017 k domácímu zápasu proti poslední Loučeni.

Domácí nastoupili v sestavě odpovídající zdravotním obtížím  Pavla Svárovského a Michala Záveského, kteří si již do konce sezony nezahrají, a bez Honzy Horvátha a Mirka Červy, a naopak se po půlroční pauze vrátil Petr Sova. Trenér Miloš Sajdl tak nominoval do sestavy i starší žáky, kteří od nové sezony rozšíří tým juniorky  Přesto, že se čekala povinná výhra, hosté na začátku zápasu dávali najevo, že své body nedají zadarmo, a hrozili rychlými průniky. Na domácích byla vidět nervozita a v první čtvrthodině byly kombinace hodně upracované. Trochu klidu přinesla 20. minuta, když se prosadil Kuba Herink a dal úvodní gól zápasu – 1:0. Hosté však hlavu nesvěsili a bojovali dál, kdy ve 25. minutě levý záložník obešel jak Honzu Žemlu tak i Vlada Kovacha a krásně proti noze nahrál dobíhajícímu útočníkovi – 1:1. Vyrovnávací gól soupeře však domácím pomohl definitivně se probudit a Dobrovice začala hrát typický hezký  kombinační fotbal. Už ve 27. minutě Martin Kopecký zvýšil po krásné kombinaci z pravé strany na 2:1 a ve 29. minutě Martin Krejcar po závaru před brankou hostí jako správný kapitán vyřešil situaci – 3:1

Ve druhé hrací polovině se povětšinu času hrálo na půlce hostí a domácí branka byla ohrožována jen sporadicky rychlým pasem, kterých s přibývajícím časem a stoupající teplotou na hřišti ubývalo. Domácí zkoušeli různé herní varianty a do hry se zapojila celé střídačka. Skóre se měnilo ještě třikrát, když ve 49. a 69. minutě skóroval Jakub Herink a v 77. Martin Kopecký.

"Ačkoli to byl jeden z lehčích zápasů, je nutno celý tým za předvedený výkon pochválit, ocenit výkony starších žáků, kteří se na hřišti určitě neztratili i bojovnost a rychlost Petra Sovy, který bude opět pro Dobrovici určitě přínosem," zhodnotil utkání dobrovický trenér Pavel Málek.

Branky: 20. Herink Jakub, 27. Kopecký Martin, 29. Krejcar Martin, 49. Herink Jakub, 69. Herink Jakub, 77. Kopecký Martin - 25. Moc Radek

FK Dobrovice: Tichý Vít - Krejcar Martin, Humpola Luboš (87. Havlát Jaroslav), Vejvoda Tomáš (85. Sova Petr), Kverka Jakub - Málek Daniel, Žemla  Jan (66. Svoboda Matěj), Michal Janík (57. David Niems) - Herink Jakub, Vladyslav Kovach