Dorost naplno bodoval v Klecanech

18.04.2017 Kategorie: Dorost

TJ Sokol Klecany - FK Dobrovice 1:2 (1:2)

Dorostenci odehráli další zápas dne 15. 4. 2017, kdy vyrazili do jednoho z nejvzdálenějších koutů soutěže, do Klecan. Soupeř se pohybuje ve vyrovnaném středu výsledkové tabulky shodně s dobrovickými a vítěz tohoto zápasu měl šanci na lehké bodové odskočení od ostatních. Dobrovičtí junioři jeli na poměrně těžký zápas po dost nešťastné prohře na domácím hřišti s Mělnickou Pšovkou (Report z tohoto zápasu se kvůli technickému šotkovi někde zatoulal, ale je potřeba říct, že  závěrečný výsledek 2:4 vůbec neodpovídal dění na hřišti a soupeř ve druhé půli strávil na naší půlce pouze 6 minut. Dobrovičtí ale neproměnili 6 vyložených šancí z malého vápna – i takový může být fotbal.) Po tomto domácím smolném zápasu bylo hlavním úkolem, který dal trenér dorostencům v kabině - neprohrát.

Dobrovičtí nastoupili v základní sestavě oslabeni o Kovacha a zraněného Záveského. Místo Michala na postu stopera zaskakoval Jakub Kverka, kterého je nutno za odehraný zápas na tomto pro něj nezvyklém postu pochválit, a za Vlada musel na předstopera Tomáš Vejvoda.  Oproti tomu Klecany nastoupily v plné síle a od začátku jasně dávaly najevo, že by velmi rády braly plný bodový zisk. V první čtvrtině zápasu měli domácí více ze hry a Dobrovice se na jeho půlku podívala jen zřídka a bez jakéhokoliv vážnějšího ohrožení branky. Domácí využívali rychlých útočníků, kteří nabíhali na dlouhé míče. Už v 15. minutě se zapomněl Jarda Havlát za hostujícími stopery a offsidová past, kterou Martin Krejcar s Kubou Kverkou chystali, nesklapla. Míč se tak objevil před osamělým útočníkem až těsně před dobrovickým pokutovým územím. Vítek Tichý vyběhl trochu se zpožděním a soupeře zastavil jen za cenu faulu. To, že z toho byla jen žlutá karta a přímý kop z hranice 17 metrů, bylo v daném okamžiku obrovské štěstí – kdyby míč po faulu putoval směrem na branku a ne do zámezí, tak by s největší pravděpodobností viděl hostující brankař kartu jiné barvy. Přímý kop pak exekutor poslal vysoko nad branku. Stejné štěstí však hosté už neměli ve 20. minutě, kdy po levé straně opět po dlouhém pasu utekl rychlý domácí útočník, který na sebe stáhl oba naše stopery. Krásnou zpětnou přihrávkou našel svého spoluhráče na druhém křídle, na kterého zcela zapomněl Luboš Humpola, a ten úplně sám přímou střelou ke vzdálenější tyči otevřel skóre zápasu - 1:0.

Po tomto gólu z dobrovické lavičky z úst Miloše Sajdla začaly znít výrazy, které nelze veřejně reprodukovat. Nicméně svou odezvu naštěstí našly a na hřišti začala být dvě rovnocenná družstva a hra se vyrovnala. Od 25. minuty pak začali mít hosté nejen územní, ale i herní převahu. Několikrát z obou stran ohrozili branku, jak přímo z kombinace tak i z rohových kopů. Daleko více se tlačili na domácí hráče při převzetí přihrávek, což vedlo k jejich chybám a nervozitě v rozehrávce. Při jedné z těchto chyb se získaný míč dostal až ke Kubovi Herinkovi, který byl při své typické a teď trochu zbytečné kličce na pravé hraně velkého vápna zfaulován. K přímému kopu se pak postavil Kuba sám. Polovysokou točenou střelou podél zdi, k údivu celé lavičky domácích, trefil nekrytý prostor u tyče a bylo vyrovnáno - 1:1. Domácí znervozněli ještě víc, a ani ze strany hostů nebylo vidět moc hezké kombinace, kterou jinak obvykle umí a předvádí. O každý míč se kolem středového kruhu svedla bitva a jeden nebo druhý útok končil u stoperů obou týmů. Ve 35. minutě takto získaný míč chtěl Martin Krejcar vyvést na půlku soupeře, ale poté co ho snažili zdvojit dorážející útočníci, odkopl míč svým dlouhým výkopem z půlící čáry směrem na klecanskou branku. No a v tenhle okamžik se ukázalo, jak dokáže být fotbal rozverný a nevyzpytatelný. Míč vyslaný z 45 metrů vzal poryv větru a nesl ho přesně pod břevno domácí branky. Obránci Klecan zůstali bez hnutí stát a čekali, jak to dopadne. Brankař stihl sice ještě Martinův odkop s velkými obtížemi vyrazit, ale míč dopadl na zcela osamělého Michala Janíka a ten dorážkou k tyči protrhl svou střeleckou smůlu - 1:2.

Do druhé půle hosté nastoupili bez střídání, kdy předtím v kabině nezněla žádná slova chvály.  Moc hezký fotbal na hřišti stále vidět nebyl, byl to spíš boj o každý míč. Soupeřovy rychlé průniky mezi dobrovické stopery s ubíhajícím časem ubývaly tak rychle, jak docházely síly. Dobrovičtí mladíci se snažili kombinovat a přes obě křídla dlouhými pasy pronikat do velkého vápna domácích. Střely a zakončení však neměli potřebnou přesnost, aby skončily v síti domácího družstva. Za největší šanci z celé druhé půle na obou stranách je ale nutno pochválit hosty z Dobrovice. To si balon v 82. minutě vyměnili střídající náhradníci. Horváth, poslal dlouhý pas na Kopeckého, který se pak objevil zcela sám před brankařem domácích, ale jeho lob skončil bohužel až v ochranné síti. Takže na výsledku prvního poločasu se v boji druhých 45 minut už nic nezměnilo a všechny body si odvezli s sebou do Dobrovice hosté.

"Soupeř podal bojovný výkon a je potřeba mu popřát stejnou bojovnost i do dalších zápasů, kdy může našim soupeřům sebrat cenné body v celkové tabulce. Naši dorostenci měli v sobotu podstatně víc fotbalového štěstí než v minulém kole a po podstatně horším výkonu než proti Mělníku přesto berou plný počet bodů,"  zhodnotil utkání dobrovický trenér Pavel Málek.

TJ Sokol Klecany - FK Dobrovice 1:2 (1:2)

Branky: 20. Žolták Dominik - 31. Herink Jakub, 35. Janík Michal

FK Dobrovice: Tichý Vít - Krejcar Martin, Janík Michal, Humpola Luboš, Havlát Jaroslav - Vejvoda Tomáš (57. Horváth Jan), Kverka Jakub, Svárovský Pavel, Málek Daniel, Červa Miroslav (64. Kopecký Martin) - Herink Jakub.

TJ Sokol Libiš
FK Dobrovice (dorost)