Dorostenci na aprílovou sobotu porazili vysoko Benátky

07.04.2017 Kategorie: Dorost

FK Benátky nad Jizerou - FK Dobrovice 1:4

Do dalšího kola dorostenecké 1.A třídy se dorostenci zapojili na aprílovou sobotu 1. 4. 2017. Dobrovice vyjeal na velmi dobře připravený trávník do Benátek nad Jizerou. Soupeř měl před tímto zápasem v průběžné tabulce zapsáno téměř dvojnásobek získaných bodů a byl na 3. místě tabulky. Na podzim dobrovičtí doma prohráli po nepovedeném druhém poločase ve kterém soupeř výsledek otočil a tak jeli do města u Jizery s respektem, ale s cílem předvést co nejlepší hru a určitě neprohrát.

Soupeř nastoupil bez tří hráčů, kteří standardně nastupují v základní dorostenecké sestavě a šli pomoct benáteckému „B“ a dal tak prostor mladým hráčům. Soupiska dorostu Dobrovice oproti minulému zápasu přinesla jen jedinou změnu v základní sestavě a na lavičce chyběl Martin Kopecký, který si plnil kapitánské povinnosti u starších žáků. Prvních 10 minut to spíš než rychlý kombinační fotbal byla bitva o střední pásmo, kdy ani jeden z týmů neměl výraznou herní nebo územní převahu. Pak začali hosté přebírat iniciativu a soupeře zatlačili na jeho polovinu zejména výborným pohybem bez míče a napadáním protivníka hned od jeho malého vápna. Výsledkem tohoto pressingu byly časté individuální chyby hráčů domácích, ze kterých hosté začali ohrožovat benáteckou branku. V 16. minutě si zopakovali první gól ze zápasu s Libiší Dan Málek, který vypíchl soupeři míč, a Kuba Herink, který pěkně zpracoval jeho přihrávku do vápna a umístěnou střelou k tyči poprvé rozvlnil síť soupeřovy branky. Od této branky se domácí již spíše bránili a odkopávali míče, než útočili a do velkého vápna hostí se dostával zcela výjimečně a to ještě po velmi často zbytečných chybách v rozehrávce Dobrovice. Všichni dobrovičtí hráči na hřišti poctivě plnili úkoly stanovené trenérem Milošem Sajdlem. Bojovnost a nasazení byly vidět na všech hostujících hráčích zejména v osobních soubojích, které téměř vždy vyhráli, ale další gól ne a ne padnout. Neuspěl Pavel Svárovský, který dostal pas od Dana Málka až za obranu, ale rozvlnil jen boční síť. Brankaře domácích nechal trochu zbytečně vyniknout Dan Málek, který po vynikající ulici od Kuby Herinka zůstal zcela sám na úrovni desítky, ale jeho střela skončila po krásné robinzonádě brankaře jen na rohu. Pak po rozehrávce rohu hlavičkoval vedle Krejci, po teči obránce orazítkovala střela Dana Málka pouze tyčku. Poctivý, byť do těchto chvil zápasu poněkud upracovaný, výkon celé jedenáctky přinesl další požadovaný výsledek až ve 32 minutě. Míč vybojoval v tvrdém souboji Kuba Kverka, posunul míč na Dana a ten nadrilovaným pasem poslal Sváru k pravému rohovému praporku. Výborně hrající Pavel, který neměl v sobotních sprintech žádnou konkurenci, byť se ho postupně snažili bránit 3 protihráči,  zcela v klidu  a sám našel přihrávkou nabíhajícího Kubu Herinka a ten se opět střelou k tyči nemýlil - 0:2. Do poločasu byla Dobrovice stále tím lepším na hřišti, ale vlastní nervozita jí bohužel nedovolila skóre zvýšit.

Do 46. minuty nastoupili Dobrovičtí bez střídání, ale s poměrně bohatou domluvou Miloše Sajdla, kterou měl v kabině k celé partě, a ta přinutila kluky hrát daleko víc v klidu a ve fotbalové pohodě.  Od úvodního hvizdu druhé půle tak bylo na hřišti téměř jen jedno družstvo a klukům vycházelo kombinačně skoro všechno. Klid na kopačkách našich zadních řad – Martina Krejcara, Michala Záveského, Vlada Kovacha, přinesl krásné kombinace s dlouhými pasy. Několikrát kluci vykombinovali nádherné rychlé akce tak, že na malém vápně soupeře byli jen naši. Soupeř vystřídal a posouval hráče na různé posty, ale našim nájezdům to nezabránilo. No, ale aby to nebylo jen ideální, brankový stav se stále neměnil. Dobře z levé strany nabíhající Luboš Humpola z 18 metrů orazítkoval jen tyč benátecké branky, Vlad prověřil pozornost brankaře z velkého vápna avšak bez žádaného góóól. Kluci si během rychlé kombinace výborně prohazovali posty a soupeř nevěděl koho bránit. Tyto herní kombinace pokračovali až do 51. minuty, kdy si na pravé straně prohodili místa Svára s Danem Málkem a Pavel poslal pas k základové čáře soupeře pro Dana. Ten prošel přes 2 obránce až na hranu malého vápna, odkud poslal pozdrav na desítku pro výborně nabíhajícího Vlada Kovacha. Pro zkušeného Vlada to pak už byla lahůdka a dal si v Čechách svůj první krásný gól při mistrovském utkání. Herní pohoda na našich kopačkách byla znát v každém hraném balonu.  V 57. minutě se míč opět objevil na naší pravé straně, kde ho Pavel Svárovský trochu na dlouhou nohu prostrčil na Vlada, který po svém gólu dostal křídla a byl skoro všude. Kličkou prošel zálohou soupeře a poslal do vápna hezkou uličku pro Kubu Herinka, kterému se na postu útočníka zalíbilo a umístěnou střelou završil svůj sobotní hattrick – 0:4. Za tohoto stavu se vystřídala v poměrně krátké době od 63. do 68. minuty středová osa hostujícího týmu a trenér zkoušel i hráče z lavičky na různých postech. Hra se tím trochu vyrovnala, ale Dobrovice stále soupeře na svou půlku pouštěla jen ojediněle. Po několika nepříliš šťastných verdiktech sudího na hřišti rostla zcela zbytečně nervozita. To vyvrcholilo 75. minutou, kdy po trochu netaktickém faulu u levého rohového praporku hostí se Benátky dostali do šance přímým kopem. Trestný kop branku vůbec neohrozil, ale hosté se následně pokoušeli míč u velkého vápna odkopnout 2x tak nešťastně, že se dostal až Vítkovi Tichému do náruče. Rozhodčí tuto situaci k údivu většiny přítomných posoudil jako malou domů a nařídil nepřímý kop asi ze 14 metrů. I přímo tento trest hosté ustáli, Vítek v brance střelu vyrazil, ale z balonu odraženého k soupeři již bohužel kapituloval - 1:4. Posledních 15 minut se pak hra přelévala od jednoho vápna ke druhému, ale nic podstatného ani herně zajímavého se už bohužel pro diváka nedělo. Byť domácí nebyli v té nejsilnější sestavě, dobrovičtí na 100 procent splnili úkol trenéra a odvezli si zaslouženě 3 body.

"Všichni kluci předvedli zejména v prvních 30 minutách druhé půle opravdu krásný fotbal, za který si zaslouží jen a jen pochvalu. Do příštího zápasu máme tedy úkoly těchto 30 minut rozšířit minimálně 2x když ne 3x a herní pohodu bez nervozity si užívat od samého začátku zápasu," okomentoval zápas asistent trenéra Dobrovice Pavel Málek.

Branky: 16., 32., 57. Herink J., 51. Kovach V.

FK Dobrovice: Tichý Vít - Krejcar Martin, Kovach Vladyslav, Humpola Luboš, Havlát Jaroslav, Záveský Michal, Kverka Jakub, Svárovský Pavel, Málek Daniel, Červa Miroslav, Herink Jakub.

Náhradníci: Janík Michal, Žemla Jan, Horváth Jan, Vejvoda Tomáš.