Dorostenci ovládli gólovou přestřelku s Kralupami

04.10.2017 Kategorie: Dorost

FK Dobrovice - FK Kralupy 1901 8:4 (3:1)

Ze zápasu s Libiší, kdy dorostenci vyhráli pouze 1:0 a který byl opět přehlídkou neproměněných šancí (8x jsme neproměnili vyloženou šanci v prvním poločasu a 5x ve druhém) vyplynul úkol výrazně zlepšit koncovku a samozřejmě vyhrát. První problém však začal již v týdnu pro trenéra Sajdla, když vedle stále zraněných Martina Vejvody, Martina Krejcara a Pavla Svárovského se přidali omluvenky Michala Záveského, Mirka Červy a Dana Málka. Základní sestavu musel tedy poskládat tak, aby se absence co nejméně projevily na hře celého týmu, a to nebyl úkol vůbec snadný.

Bohužel ne každé předsevzetí a očekávání dobrého výkonu se hned splnilo. Na konci první minuty míč více méně náhodně propadl do našeho pokutového území, kde Vítek Tichý nedůrazně vyběhl, neporozumněl si při odkopu s Vladem Kovachem a odražený míč se dostal k osamocenému dobíhajícímu soupeřově hráči, který zakončoval do dobrovické prázdné branky - 0:1.  V osmé minutě po krásné kombinaci z pravé strany dostal míč na levou stranu Vítek Vaněček, který se objevil před brankářem zcela sám, bohužel branku minul. V 9. minutě opět po kombinaci z pravé strany převzal míč v pokutovém území Martin Kopecký, který byl následně zbytečně faulován. Na penaltu si postavil míč Luboš Humpola a prudkou střelou vyrovnal – 1:1.

Vyrovnávací branka konečně probudila celou jedenáctku a Dobrovice začala hrát zase svůj kombinační fotbal. 11 minuta přinesla nádhernou kolmou přihrávku Martina Kopeckého z levého středu na sprintující Sebastiana Maršíka a Lukáše Zítku. Míč převzal Sebastian a střelou při zemi propálil brankaře  - 2:1. Ve 22. minutě prudký pas z pravého středu přebral tentokrát Lukáš Zítka, který se sám před brankářem v sezóně konečně poprvé trefil a přesnou střelou zvýšil na 3:1. Těsně před odchodem do šaten ve 44. minutě nebyl uznán pro údajný offside gól Michala Janíka, takže do šaten se šlo za nezměněného stavu 3:1.

Po změně stran ve 47. minutě, po rohovém kopu hostí si vybral opět slabší chvilku Vít Tichý, kterému propadl míč a ani stopeři následně s odkopem neuspěli. Soupeř střelou k tyči snížil na 3:2. Ve 48 minutě si Luboš Humpola sám navedl míč na střelu, která však do sítě Kralup neputovala, ale odražený míč se dostal k Vítkovi Vaněčkovi těsně za hranicí velkého vápna a ten střelou z voleje, která byla lehce tečovaná soupeřovým obráncem, zvýšil - 4:2.

54. minuta přinesla prudkou přihrávku z naší pravé zálohy na nabíhajícího Luboše Humpolu, který prudkou střelou asi ze 17 metrů rozvlnil síť soupeře a domácí tak vedli – 5:2

Soupeř se stále nevzdával a rychlými útoky ohrožoval naši branku. Za této situace na hřišti musel pro bolestivě nakopnuté koleno na střídačku další stoper Kuba Kverka a Miloš Sajdl tak bohužel musel roztočit další kolo rošády s posty jednotlivých hráčů, což se samozřejmě projevilo v herní pohodě domácích a začali se množit individuální chyby.  Po 60 minutách hry se zcela osamocen objevil v dobrovickém pokutovém území útočník hostí, ale Tichý odčinil své předchozí slabší okamžiky a střelu krásným a těžkým zákrokem vytáhl na roh. To se mu však již nepodařilo v 64. minutě, kdy při obraném odkopu výrazně na pravé obraně zaváhal Jarda Havlát a míč doputoval k osamocenému útočníkovi, který pak snadno zavěsil do prázdné domácí branky. Stav se tedy opět měnil – 5:3

Po dalších deseti minutách hry, ve kterých se domácí spíš trápili než hráli fotbal, mezi dobrovické stopery pronikl kralupský útočník a krásnou střelou snížil – 5:4

Za tohoto stavu herní pohody soupeře a vývoji na hřišti to vypadalo na závěrečné drama. Kupodivu, se ale vrtkavé fotbalové štěstí v sobotu přiklonilo na stranu Dobrovice. V 77. minutě Martin Kopecký sám pronikl po pravé straně a polostřelou, polopřihrávkou do malého vápna poslal pozdrav domácímu brankáři.  Vítr, který dělal problém brankařům dosud jen při výkopech, ale sfoukl míč přímo pod břevno a brankař hostí neměl šanci již reagovat – 6:4. Hned v další minutě tentýž hráč vypálil střelu přímo do šibenice soupeřovy branky, kterou hostující brankář výborně vytáhl na roh. K rohovému praporku se postavil Michal Janík a levou nohou poslal míč na zadní tyč, kam si naběhl Tomáš Vejvoda a hlavou zvýšil – 7:4.

V 82 minutě vyslal svou navštívenku na domácí branku soupeřův záložník a od další pohromy zachránila dobrovické dobře postavená levá tyčka. 87 minuta pak přinesla na krátko rozehraný roh domácích z pravé strany - Kopecký na Vaněčka, zpátky Kopeckému a ten stihl před dobíhajícím obráncem načechrat míč do malého vápna. V hlavičkovém souboji pak uspěl s nejvyšším výskokem David Niems a zpečetil celkový účet devadesáti minut na 8:4.

"Připisujeme si do celkové tabulky za vítězství další tři body, ačkoli předvedený výkon soupeře a individuální chyby domácích závěrečnému skóre tak úplně neodpovídali.  Budeme věřit, že v těžkém zápase v Bousově příští víkend nebudou muset dobrovičtí spoléhat na vrtkavou štěstěnu a soupeře přehrají svou tradiční rychlou kombinační a důraznou hrou," řekl trenér dobrovických dorostenců Pavel Málek.

FK Dobrovice - FK Kralupy 1901 8:4 (3:1)

Branky: 10. Humpola Luboš (pen.), 12. Maršík Sebastian, 23. Zítka Lukáš, 48. Vaněček Vít, 56. Humpola Luboš, 79. Vejvoda Tomáš, 88. Niems David, 77. Kopecký Martin - 2. Dobiáš Denis, 47. Psota Lukáš, 65. Lucano Matteo, 71. Valtr Filip

FK Dobrovice: Vít Tichý - Luboš Humpola, Tomáš Vejvoda, Martin Kopecký, Jaroslav Havlát, Vladyslav Kovach, Michal Janík, Jakub Kverka, Vít Vaněček, Lukáš Zítka, Sebastian Maršík.

Tabulku 1. A třídy dorostu a výsledky ostatních utkání naleznete zde.

TJ Sokol Libiš 17.11.
vs. So