Dorostenci porazili Libiš

30.03.2017 Kategorie: Dorost

Dobrovice - Libiš (1. A třída dorost)

V neděli 26.3.2017 dobrovičtí dorostenci odehráli první jarní domácí utkání. Jejich soupeřem byla Libiš, která byla v průběžné tabulce těsně za našimi dorostenci.

Po trochu nervózním začátku naši kluci převzali úlohu toho lepšího na hřišti a získali postupně územní a herní převahu. O proti minulému zápasu se výrazně zlepšil kolektivní přístup ke hře a nahoru šly i individuální výkony zejména u Mirka Červy, Kuby Kverky a Luboše Humpoly, kterým se minulý zápas ne zcela povedl. Byť jsme byli aktivnější a herně lepší, soupeř hrozil rychlými brejky a brankovém stavu se stéle nic neměnilo. Jak je našim obvyklým zvykem neproměňovali jsme jasné šance jak ze hry tak ani ze standardních situací - např. nádherný průnik Pavla Svárovského po pravé straně a centr na malé vápno postupně minuly tři hráči, výborně kopnutý roh Kuby Herinka doplachtil přesně na hlavu Martina Krejcara, jen branka měla být asi o půl metru posunutá do strany, abychom šli do vedení. Potřebný klid a o něco větší herní pohodu přinesla až 38 minuta, kdy Dan Málek získal odkopnutý míč, s trochou štěstí a drzosti se provlékl mezi třemi soupeři a do ulice poslal balón přesně na Kubu Herinka, který v první půli trochu netradičně zastával post útočníka. Ten si poradil se stoperem a šel sám na branku, kam úspěšně zavěsil. Do poločasu se pak už nic, vyjma pár tvrdých zákroků na Kubu Kverku ve středu hřiště, podstatného nestalo.

Do druhé půle jsme nastoupili bez střídání, ale s jednobrankovým vedením jsme začali hrát i líbivý kombinační fotbal. Jeho vrcholem pak byla téměř 40 metrová křižná přihrávka Luboše Humpoly, která na milimetr přesně našla sprintujícího Pavla Svárovského na soupeřově vápně. V radosti z gólu však zabránil dobře chytající brankař Libiše, který Pavlovu ránu k tyči vyrazil. Postupně jsme začali střídat hráče z lavičky a i ti se velmi dobře zapojovali do kombinace. Šance měli Michal Janík či Martin Kopecký, ale opět bez brankového efektu. Soupeř začal tlačit a zvyšovat snahu o srovnání. Měl několik rohů a i šancí přímo ze hry, kdy zejména při střele tak z 20 metrů se vytáhl v naší brance Vítek Tichý, který prudkou a dobře umístěnou střelu vytáhl na roh.

Konečně přišla 83 minuta, kdy se míč po větším množství osobních soubojů, které s přibývajícím časem získávali na tvrdosti, dostal k řadě našich záložníků, která soupeři balón nepůjčila a kombinovala jen mezi sebou. Od pravého středu Dana Málka, přes Kubu Herinka a Vlada Kovacha, který nastoupil k vůbec k prvnímu mistrovskému utkání za Dobrovici, doputovaly přihrávky až k benjamínkovi Martinu Kopeckému, který využil výborný Vladův pas a sám se před soupeřovým brankařem už nemýlil - 2:0. Po tomto gólu ještě byly na obou stranách šance na ohrožení branky, ale na celkovém skóre se už nic neměnilo.

Kluci mají stále co zlepšovat, ale výhru si za předvedený výkon a pěkné kombinace zejména ve druhé půli určitě zasloužili. Je třeba ocenit i bojovný výkon soupeře.

Sestava: Tichý Vít, Krejcar Martin, Kovach Vladyslav, Humpola Luboš, Havlát Jaroslav, Vejvoda Tomáš, Kverka Jakub, Svárovský Pavel, Málek Daniel, Červa Miroslav, Herink Jakub, náhradníci - Kopecký Martin, Janík Michal, Žemla Jan, Horváth Jan, Záveský Michal

TJ Sokol Libiš
FK Dobrovice (dorost)