Dorostenci uhráli s Bousovem na jeho hřišti remízu

12.10.2017 Kategorie: Dorost

Dolnobousovský SK - FK Dobrovice 1:1 (1:1)

Po deštivém týdnu dorostenci nastoupili k dalšímu zápasu v Dolním Bousově, který je v celkové tabulce soutěže bodově jen kousek za Dobrovicí. Sestava byla téměř (stále chybí zraněný Svára a Krejci, který měl nastoupit za tým „B“) kompletní, nálada v kabině prima, takže nezbývalo než si odnést ze hřiště těžkého soupeře tři body. Znalci mladoboleslavského fotbalu a jeho hřišť dobře ví, jak vypadá bousovské hřiště po denním dešti, takže k představě v jakém stavu bylo po týdenních lijácích, není třeba velké fantazie. Po jedné straně se nedalo pro louže téměř chodit, natož kombinovat a ve vzdálenějším brankovišti stála voda vysoká tak, že pokud přihrávka nebo střela nebyla dostatečně prudká, tak z louže se míč již nevykutálel. Nicméně rozhodčí shledal hřiště způsobilým a podmínky byly stejné pro oba týmy. Následující řádky budou možná někomu připadat téměř a pouze jako výtah neproměněných akcí hostí, ale není tomu tak. Je to reálný odraz dění na hřišti, kdy jeden kombinuje, střílí a neproměňuje a druhý se odkopy a občasným brejkem brání.

Již ve druhé minutě byla rozehraná nádherná kombinační akce Honzou Stehlíkem, který oblékl černo-fialový dres dobrovického dorostu opět po 18 měsících, dobře do party zapadl a zcela určitě přispěl k výbornému výkonu družstva. Honza přihrál míč Vlado Kovachovi, který po kličce přiťukl míč opět Honzovi a ten se objevil sám před brankářem. Jeho střelu vyrazil brankář na roh a ze vzápětí rozehraného rohu jsme trefili pouze tyčku. Od tohoto okamžiku nikdo nebyl na pochybách, které družstvo bude na hřišti lepší. Jeden útok střídal druhý. Jedna kombinace druhou, i když jak bylo naznačeno ještě spoustu hezkého z fotbalu sebrala voda, která na hřišti stála. Ve 14:00 minutě opět po nádherné kombinaci po pravé straně poslal Dan Málek Martina Kopeckého do velkého vápna a jeho střelu vyrazil brankář na břevno. Vzápětí v 16. minutě Luboš Humpola rozehrál přímý kop z 20 metrů. Výborný kop mezi tyče brankář vyrazil pouze stěží před sebe, ale dorážka Honza Stehlíka branku minula. 18 minuta přinesla nádherně prodloužený míč opět na Honzu, který na hrotu zaměstnával stopery svými sprinty, a ten se pak sám objevil před brankářem. Střela na vodě však trefila pouze nohy brankáře, ale odražený míč dolétl k dobíhajícímu Vítkovi Vaněčkovi, který lobem pod břevno rozvlnil domácí síť -  0:1

Ve 24. minutě si Luboš nádherně navedl míč ke střele a jeho dělovka skončila na tyči a dorážka Martina Kopeckého do prázdné branky rozevlála jen ochranou síť vedle branky. Ve 38 minutě rychlý ťukec na levé straně poslal do šance Lukáše Zítku, který tísněn soupeřovým stoperem trefil pouze boční síť domácí branky. Neproměněné šance se bohužel podepsali na sebevědomí celé jedenáctky a ve 40 minutě osamocený hráč domácích z pravé strany odkopl míč na naší branku. Tady byl Vítek Tichý v  brance zbytečně daleko od své základní čáry a míč více méně náhodou zapadl k zadní tyči – 1:1

Ve 42. minutě Vítek Vaněček sám prošel středem hřiště přes 3 bránící hráče, a když si obhodil i vyběhnuvšího domácího brankaře tak míč, který už mohl jít jen do branky, zastavila voda. V ten okamžik začali pomalinku propadat depresi asi i všichni fanoušci dobrovických. Soupeř situace využil a začal tlačit a ohrožovat Tichého branku. Od 43. minuty domácí zavřeli dobrovické do jejich obranného pásma a několika standardními situacemi hrozili gólem. V poslední minutě první půle se objevil před Vítkem útočník dokonce zcela sám, ale na malém vápně míč špatně trefil a branku minul.

Po výměně stran to byla opět Dobrovice, která měla víc ze hry a předváděla krásný kombinační fotbal. V 50 minutě z levé strany nádherně nahrál Honza Stehlík sprintujícímu Danovi Málkovi za domácí stopery, ale Danovu střelu brankář vyrazil na roh. O tři minuty později opět po rozehrávce trestného kopu Lubošem, Dan šikovně hlavou prodloužil do prostoru branky a brankář vyrazil jen před sebe, bohužel ani tři opakované střely z malého vápna v brance neskončili - vždy některý z obránců míč z brankové čáry vykopl. V 59 minutě se Lukáš Zítka po krásném pasu zjevil opět sám před brankářem, ale nedal a do branky nepadla ani těžká dorážka z hlavy Honzy Stehlíka. Na konci 64. minuty po Lubošově rohovém kopu hlavička skončila těsně vedle pravé tyčky a vrchol zmaru završil šestašedesátou minutou Míša Janík, který po výborné a drzé kličce z levé strany velkého vápna, povodil celou obranu a objevil sám před brankářem, ale následnou slabou střelu pravou nohou brankář kryl.

Do konce zápasu se již nic podstatného neudálo. Takže po nádherném fotbalovém a hlavně týmovém výkonu, ale špatné koncovce se výsledek již neměnil a dorostenci si odvezli z Bousova pouze jeden bod. "Klukům nelze vedle drobností vytknout asi vůbec nic, jen je potřeba do příštího zápasu najít v samotné koncovce víc klidu s míčem na kopačce," zhodnotil utkání trenér Pavel Málek.

Dolnobousovský SK - FK Dobrovice 1:1 (1:1)

Branky: 41. Verecký Petr - 18. Vaněček Vít

FK Dobrovice:  Vít Tichý, Luboš Humpola, Tomáš Vejvoda, Martin Kopecký, Jaroslav Havlát, Vladyslav Kovach, Daniel Málek, Jakub Kverka, Vít Vaněček, Lukáš Zítka, Jan Stehlík. Náhradníci: –  Michal Záveský, Sebastian Maršík, Matěj Svoboda, Samuel Farkaš, Miroslav Červa, David Niems, Michal Janík.

Tabulku 1. A třídy dorostu a výsledky ostatních zápasů najdete zde.

TJ Sokol Libiš
FK Dobrovice (dorost)