Dorostu 60 minut výborného výkonu na výhru v Luštěnicích nestačilo

13.09.2017 Kategorie: Dorost

TJ Sokol Luštěnice - FK Dobrovice 2:1 (2:1)

Dorostenci měli za sebou dvě těžká úvodní utkání nové sezony ve skupině B 1. A třídy – v Klíčanech, se kterými loni ze tří zápasů vybojovali pouze jednu remízu, a s Bakovem, který končil jarní část soutěže na druhém místě celkové tabulky. Oba zápasy zvládli na výbornou a přes drobné chyby v prvním zvítězili 3:2 a ve druhém 3:0. Dorost stále nastupuje bez zraněného Pavla Svárovského a Martina Krejcara, který postoupil do kádru Áčka, ale v současné době doléčuje zranění kolena.

V neděli tak nastoupili k dalšímu těžkému duelu s dobře hrajícími Luštěnicemi. Ale brzké deštivé ráno nebylo pro dobrovické mladíky asi tím nejlepším termínem. Na hřišti bylo po úvodním hvizdu pouze jedno družstvo a to družstvo domácích. Už ve druhé minutě dlouhý aut směřující do našeho velkého vápna Tomáš Vejvoda nešťastně a zbytečně hlavou prodloužil do malého vápna před nekrytého pravého záložníka domácích a ten se nemýlil - 1:0

Další hrubou chybu naší obrany nebo vlastně celého týmu chtěl už v 7. minutě potrestat útočník domácích, který se objevil před Vítkem Tichým zcela sám. Naštěstí byl Vítek proti a skokem pod nohy hráče vyrazil míč mimo dosah dobrovické branky.

Po tomto zmrazení občas někdo z hostí zvedl hlavu a snažil se strhnout i zbytek týmu. Většinou bohužel marně. Ve 14. minutě trochu zapomenutý na naší útočné polovině Martin Kopecký vystihl rozehrávku domácích a sám sprintoval do pokutového území. Stoper ho zastavil jen faulem, za který dostal žlutou kartu a byla nařízena penalta. Míč si postavil podle dohodnutého scénáře Michal Záveský. Bohužel jak se říká otřepaná poučka, že penalta nejde chytit jen blbě kopnout, tak v našem případě se vyplnila zcela. Brankař špatně umístěnou a pomalou střelu kryl a neuspěli jsme ani z následné dorážky.

Domácí měli stále na celém hracím poli navrch a hosté až na ojedinělé výjimky statovali při kombinaci leckdy o hlavu vyšších soupeřů.  Ve 23. minutě se domácí po kombinaci dostali na dostřel dobrovické branky a Tichý musel vytáhnout další ze svých výborných zákroků a střelu k pravé tyči kryl. To už se mu nepodařilo ve 25. minutě, kdy po levém středu pronikl záložník a když obešel i naše stopery tak střelou k tyči zvýšil na 2:0. V tenhle okamžik to vypadalo na debakl.

Ke cti na celého dobrovického týmu je však potřeba napsat, že za situace, kdy se stav po penaltě nesrovnal na 1:1, ale míč skončil opět v síti hostí, tak nikdo nesvěsil hlavu a naopak se všichni konečně probudili. Od 30. minuty byl z ničeho nic na hřišti opět jen jeden tým, ale tentokrát tým hostí. Hra se přesunula téměř výhradně na polovinu domácího družstva. Přímočaré akce po křídlech se střídaly z pravé i levé strany, začala hrát střední záloha a předstoper, stopeři rozdělovali míče s přehledem na obě strany. Obrana Luštěnic jen stěží odvracela útoky Dobrovice za cenu pouhých odkopů do zámezí nebo na polovinu hostí. Ve 39. minutě Kuba Kverka z levého středu poslal výborný míč mezi stopery na sprintujícího Dana Málka a Martina Kopeckého. Dan tělem odstavil posledního obránce a Kopí s míčem už měl před sebou jen brankaře. Při první střele po zemi byl ještě brankař úspěšný, ale na dorážku Dana, ke kterému míč doletěl, již nedosáhl -  2:1. Za tohoto stavu se odcházelo do šaten.

Po změně stran se obrázek na hřišti téměř, ve vztahu k poslední čtvrthodince první půle, nezměnil. Dobrovice kombinuje, útočí, rychlostně přehrává domácí. Luštěnice nakopávají míče a pokouší se dostat do útočného pásma jen rychlým ojedinělým brejkem. Lukáš Zítka a Martin Kopecký výborně pracují na obou křídlech a zaměstnávají obranu domácích. Míče do vápna Luštěnic létají ze všech stran a často se objevují naši hráči tváří v tvář luštěnickému brankaři. Bohužel všechny průniky hostí končí v rukách brankaře nebo nad domácí brankou.

Do závěrečného hvizdu už bohužel žádný gól nepadl. Takže při shrnutí v kabině  bylo možno jen konstatovat, že vynikající hra a týmový výkon za 60 minut nemusí někdy stačit a lepší na hřišti může prohrát.

Do příštího zápasu si dobrovičtí mladíci snad odnesou poučení, že musí předvádět své fotbalové umění už od úvodního hvizdu.

TJ Sokol Luštěnice - FK Dobrovice 2:1 (2:1)

Branky: 2. Pavlík Tomáš, 26. Hrynčuk Stanislav - 39. Málek Daniel

FK Dobrovice: Tichý Vít - Humpola Luboš, Vejvoda Tomáš, Kverka Jakub, Málek Daniel - Martin Kopecký, Matěj Svoboda, Michal Záveský, Vladyslav Kovach - Lukáš Zítka, Vít Vaněček. Náhradníci: Havlát Jaroslav, Miroslav Červa, Michal Janík, Lukáš Černý.

Tabulku 1. A třídy dorostu a výsledky zbylých utkání naleznete zde.

TJ Sokol Libiš 17.11.
vs. So