Dorostenci si proti Bousovu otevřeli střelnici

02.05.2017 Kategorie: Dorost

FK Dobrovice - Dolnobousovský SK 10:1 (4:1)

Proti Bousovu došlo ke změnám v sestavě s cílem vyjít ze zajištěné obrany. Bousovští dorostenci hned od první hvizdu začali tlačit a zamkli domácí na vlastní půlce. Během prvních 10 minut se dobrovičtí dostali na polovinu soupeře pouze třikrát. Vypadalo to na hodně urputný boj s nejistým koncem. Za této situace, kdy se domácím nedařilo přejít přes polovinu hřiště s míčem u kopaček, přehodil trenér Miloš Sajdl záložníka se stoperem. Na střed hřiště šel k Danovi Málkovi Vlad Kovach a na stopera, místo stále zraněného Michala Záveského, Jakub Kverka, který na se tomto postu osvědčil ve vyhraném zápase v Klecanech. A najednou se na hřišti začali dít úplně jiné věci. Stále se hrálo na jedné polovině, ale od tohoto okamžiku to byla polovička soupeře. Na branku Bousova se valil jeden útok za druhým, jedna kombinace střídala druhou. Opět, ale jak už to bývá u nás zvykem, bez gólového zakončení. Po asi dalších pěti neproměněných šancích zavelel k útoku kapitán, tak jak to má správně být, a z pozice stopera si vyrazil do malého vápna hostí Krejci. Po závaru před brankou se dostal k míči a zakončil - 1:0. Na dobrovické kopačky tenhle gól přinesl větší klid a ještě větší herní pohodu. Se zakončením do sítě to byl ale stále problém. Za záda brankaře po druhé protlačil míč s pomocí obránce až ve 33. minutě Vlad – 2:0. Konec všem snahám soupeře o vzdor udělal Jakub Herink, který využil ve 38. minutě chyby v rozehrávce hostí a získaný míč poslal dlouhým lobem přes brankaře – 3:0. Ještě do poločasu opět zavěsil Vlad a do kabin jsme odcházeli za krásných 4:0. Takovému hernímu obratu, který kluci v první půli předvedli, mohli diváci jen zatleskat.

Po výměně stran se obraz na hřišti nezměnil, ba naopak dobrovičákům vycházelo skoro vše a předváděli nádherný kombinační fotbal. Skóre se začalo měnit v 55. minutě, kdy Dan tečoval přímý kop Luboše Humpoly přímo k tyči soupeřovi branky – 5:0. V 80. minutě svůj první hattrick v dobrovických barvách završil Vlad – 6:0. V 81. minutě byl zcela zbytečně ve vápně soupeře faulován Martin Kopecký, který si pak sám postavil míč na značku pokutového kopu – 7:0.  Po 10 sekundách na hřišti se v 83. minutě do zápisu připsal Mirek Červa, který přímo ze střídání z prvního sprintu naběhl na dlouhý pas Dana Málka a sám proti brankařovi se nemýlil – 8:0. Dobře hrající Jan Horváth se prokličkoval ke střele v 87. minutě – 9:0. Šanci dostal v závěru i David Niems ze starších žáků, který propálil brankaře prudkou střelou do šibenice v 89. minutě – 10:0. Je však třeba lehce jedovatě podotknout, že průběžně mezi těmito góly už od prvního poločasu, pálil šance Kuba Herink, který šel po krásných samostatných průnicích nebo rychlých přihrávkách záložníků minimálně pětkrát sám na brankaře a ani jednou neproměnil. V 90. minutě pak soupeř v poslední sekundě zápasu získal alespoň čestný úspěch – 10:1.

FK Dobrovice - Dolnobousovský SK 10:1 (4:0)

Branky: 18. Krejcar Martin, 33. Kovach Vladyslav, 38. Herink Jakub, 39. Kovach Vladyslav, 55. Málek Daniel, 80. Kovach Vladyslav, 81. Kopecký Martin (pen.), 83. Červa Miroslav, 87. Horváth Jan, 89. Niems David - 90. Šolc Jakub

FK Dobrovice: Tichý Vít, Krejcar Martin, Humpola Luboš (78. Žemla Jan), Horváth Jan , Kopecký Martin (83. Červa Miroslav), Vejvoda Tomáš (62), Kverka Jakub, Málek Daniel, Svárovský Pavel(73. Havlát Jaroslav), Herink Jakub, Vladyslav Kovach.

Tabulka I.A třídy dorostu k nalezení zde.

TJ Sokol Libiš
FK Dobrovice (dorost)