Dobrý výkon proti lídrovi doma na body nestačil

18.04.2017 Kategorie: Dorost

FK Dobrovice - SK Zeleneč 0:2 (0:0)

V Zelenči Dobrovice na podzim podlehla vysoko 8:0, bylo jí tedy co oplácet.

V neděli Zeleneč začala zápas v poměrně vysokém tempu a zatlačila domácí spíš do role bránícího družstva. Tento stav trval až do 22. minuty, kdy po levé straně domácích pronikl útočník hostí sám až před Vítka Tichého, který jeho střelu vyrazil do zámezí. Tahle situace, a již předtím realizované střídání na straně domácích, probudila všechny dobrovické, kteří začali přebírat iniciativu. Ve 24. a 25. minutě se rychlými průniky z kolmých přihrávek před brankařem hostí objevil Dan Málek a hned v zápětí Mirek Červa. Šance však skončily u výborně chytajícího brankaře Zelenče. K obtížnosti zápasu se přidalo i počasí, kdy chvíli padal sníh tak hustě, že rozhodčí zvažoval přerušení zápasu pro špatnou viditelnost. Obě družstva měla pak poměrně málo šancí na ohrožení branky soupeře a hra se přelévala mezi oběma velkými vápny. Poslední šanci ve 45. minutě ale měli domácí. To Martin Kopecký dostal od středu zálohy krásnou přihrávku po pravé straně do velkého vápna. Bohužel při zakončení sám proti brankaři úspěšný nebyl. Poločas tedy skončil bez branek.

Do druhé půle nastoupili domácí bez střídání, a hned v úvodu měla Dobrovice velkou šanci, kdy ve 47. minutě si míč vyměnili Mirek Červa s Tomášem Vejvodou, ale bohužel ani tato šance nerozvlnila síť branky hostí. Naproti tomu v 55. minutě pravý záložník hostí zůstal na půlící čáře zcela bez dozoru Luboše Humpoly a následně přesně krásnou přihrávkou našel volného útočníka, který se ze 13 metrů nemýlil – 0:1.  Dobrovičtí po tomto trochu nečekaném a hlavně zbytečném gólu zůstali trochu zmraženi, a to nejen počasím, a v 55. minutě pak inkasovali ještě podruhé, kdy se z těsné blízkosti až na potřetí trefil opět z pravé strany nabíhající záložník – 0:2. Pak už jen obě družstva dobývala velké vápno soupeře, vždy ale bez výraznějšího ohrožení branky. Dobrovičtí junioři bohužel nestříleli vůbec z dálky a snažili se kombinovat až do malého vápna, a to se v neděli zrovna moc nedařilo. První z domácích bojů byl prohrán a čekala příprava na středeční mistrák.

FK Dobrovice - SK Zeleneč

Branky: 52. Bučackyj Viktor, 55. Sládek Robert

FK Dobrovice: Tichý Vít, Krejcar Martin, Humpola Luboš, Havlát Jaroslav (13. Horváth Jan), Kopecký Martin (84. Žemla Jan), Vejvoda Tomáš, Kverka Jakub, Málek Daniel, Červa Miroslav (57. Janík Michal), Herink Jakub, Vladyslav Kovach.

TJ Sokol Libiš
FK Dobrovice (dorost)