Áčko čeká štreka do Letohradu, béčko derby v Dlouhé Lhotĕ

17.05.2014 Kategorie: FK Dobrovice

Hlavní tým FK Dobrovice cestuje k letošnímu 26. mistrovskému zápasu dlouhých 160 kilometrů. Vyslance mĕsta cukru přivítají pod hřebeny Orlických hor fotbalisté FK OEZ Letohrad. Ještĕ před dvĕma lety třetiligovému klubu akutnĕ hrozí pád o další patro níže, na dvanáctém místĕ má jediný bod náskok na sestup. Mužstvo okolo zkušeného stopera Vaniše či na podzim ještĕ svitavského brankáře Ehrenbergera proto doma nutnĕ potřebuje bodovat. Před vlastními diváky letos vyhrálo sedmkrát ze 12 pokusů. Úplnĕ stejnou bilanci mají však Dobrovičtí ze svých zápasů venkovních, a protože ti pro zmĕnu stále bojují o postup, můžeme se v sobotu od 17 hodin dočkat další velké divizní bitvy.

Dobrovický rezervní tým bude aktérem derby v nedaleké Dlouhé Lhotĕ. Domácím patří čtvrtá příčka, Dobrovičtí jsou pátí s odstupem 5 bodů, ale po minulém kole, kdy vyprovodili Podĕbrady přídĕlem 11 gólů, vystřídali Dlouhou Lhotu na pozici nejofenzivnĕjšího mužstva soutĕže. Dobrovické béčko na rozdíl od áčka nečeká daleká cesta, přesto si hráči v sobotu zrovna nepřispí; v Dlouhé Lhotĕ se hraje už od 10:15.

Dobrovičtí dorostenci hostí v nedĕli od 10:30 jasnĕ poslední Bakov nad Jizerou, hráče ze stejného mĕsta přivítají ve stejný den od 8:30 také mladší žáci, starší žáci se představí v sobotu od 10 hodin ve Mšenĕ, starší minižáci hrají v nedĕli v Březnĕ a mladší v sobotu v Knĕžmostĕ.

Stanislav Chmela

SK Sokol Brozany 20.08.