Áčko jede do Štěchovic, rezervu čeká derby v Luštěnicích

12.05.2017 Kategorie: FK Dobrovice

A tým nastoupí v neděli 14. května od 17 hodin v rámci 27. kola České fotbalové ligy na hřišti Štěchovic. Ty jsou momentálně na 7. místě třetiligové tabulky se ziskem 46 bodů, mají tedy o 7 bodů více než jedenáctá Dobrovice. Oba týmy v minulém koule hrály na hřištích soupeřů, lepší náladu si ale odvezli štěchovičtí, kteří vyhráli na hřišti Vyšehradu 2:1, zatímco Dobrovice získala na hřišti Králova Dvora pouze bod za prohru na penalty, což jen potvrdilo, že se Dobrovici na hřištích soupeřů příliš nedaří. Ze čtrnácti zápasů venku dokázali fotbalisté z města cukru vytěžit pouhých deset bodů. Oba soupeři se zatím střetli třikrát. V minulé sezoně vyhráli Dobrovičtí doma 1:0 a následně v jarní odvetě remizovali ve Štěchovicích 2:2 a poté prohráli v penaltovém rozstřelu. Na podzim Dobrovice doma vyhrála 3:2 brankou z posledních vteřin, když dlouho v zápase tahala za kratší konec provazu.

B tým v minulém kole nezvládl mimořádně důležité utkání na domácí půdě, když prohrál se svým sousedem z tabulky TJ Kunicemi 0:1 a nechal si tak svého soupeře odskočit na sedm bodů. Nejen kvůli tomu, ale také proto, že půjde o vyhecované derby, půjde v sobotu 13. května v 17 hodin s plným nasazením do utkání v Luštěnicích. Ty jsou na tom v tabulce výrazně lépe než předposlední Dobrovice - získaly zatím 35 bodů a v tabulce krajské I.A třídy drží 11. příčku. Naproti tomu Dobrovice má výrazné záchranářské starosti, které prohloubila právě prohra v minulém zápase s Kunicemi. Cukrovarníci figurují na předposledním místě 16člené tabulky se ziskem 19 bodů. Přidají k nim další právě v Luštěnicích? V posledním měření sil byli v Dobrovici úspěšnější luštěničtí, kteří vyhráli nejtěsnějším rozdílem 1:0.

TJ Sokol Libiš 17.11.
FK Dobrovice (dorost) 10:15