Áčko musí povinně vyhrát, béčko chce překvapit

21.03.2014 Kategorie: FK Dobrovice
Týden před šlágrem jara, domácím soubojem s vedoucí Novou Pakou, zajíždí dobrovický divizní tým na půdu posledního Rapidu Liberec, kde nebude zisk tří bodů považován za úspěch, ale za splnění povinnosti.

Mužstvo SK VTJ Rapid Liberec vybojovalo loni až 6. místo Libereckého krajského přeboru. Po překvapivém postupu do divize zůstalo v podstatě ve stejném složení a během zimní přestávky navíc potápějící se člun opustilo 5 hráčů i trenér. Namísto nich klub získal jen záložníky Vaňka z Nové Paky a Moravce z Baumitu Jablonec a trenérskou taktovku převzal hrající člen týmu Lukáš Halama. V prvních dvou jarních kolech nasbíral Rapid další dvě prohry, takže se stále krčí na posledním místě se 7 body, nejhorší z celé soutěže také v počtu vstřelených i inkasovaných gólů.
Dobrovice však nesmí zápas podcenit! Minulý týden se Rapidu v Kutné Hoře podařilo vstřelit úvodní branku, herně dlouho držel krok a nedopustit se později několika potrestaných individuálních chyb, mohl favorita pěkně potrápit. Hrát se bude v Harcově na umělé trávě, což lze také přičíst mezi možná rizika. Zápas startuje v sobotu 22. března v 15 hodin.

Pro dobrovické béčko nezačalo jaro úspěšně. Nadějné výsledky zimní přípravy s těžkými soupeři utnuly v prvních mistrovských zápasech dvě prohry s tabulkově slabšími celky. Třetí jarní kolo navíc odešle dobrovickou rezervu do Ostré, která je druhá a spolu s vedoucím Suchdolem letos suverénně vládne soutěži. Dobrovičtí mohou pouze překvapit, o což se ale rozhodně budou ze všech sil snažit. Do utkání vstoupí, stejně jako áčko, v sobotu 22. března v 15 hodin.

Na fotbal se ale můžete vydat také přímo v Dobrovici. V nedĕli v 10:30 startuje jarní část sezóny pro dobrovické dorostence zápasem s Jivinou.

Stanislav Chmela

SK Sokol Brozany 20.08.