ČFL hrajeme v Převýšovĕ, 1.A třídu v Poříčanech

15.04.2016 Kategorie: FK Dobrovice

Třetiligová Dobrovice proti Mostu podala výkon, za který zaslouží pochvalu. Soupeře jednoznačně přehrávala ve všech směrech a vytknout jí bylo možno jedině neproměňování vyložených gólových příležitostí. Přesto zvítězila 3:1 a v tabulce drží devátou příčku z devatenácti. V následujícím kole ji čeká zápas na půdě Převýšova.

SK Převýšov je klub z třísethlavé obce poblíž Chlumce nad Cidlinou. Za jeho úspěchy stojí podnikatel Jiří Ryba. Klub se proslavil v srpnu 2011 pohárovým vítězstvím nad Slavií Praha. V současnosti funguje jako farma druholigového Hradce Králové. Mužstvo je popisováno jako rychlé, fotbalové, dynamické a jeho domácí zápasy jsou navíc specifické kvůli nutnosti přizpůsobit se poměrně úzkému převýšovskému hřišti. Převýšov je momentálně jedenáctý. Na jaře se mu zatím moc nedaří, ze šesti zápasů jen jedenkrát vyhrál za tři body a jedenkrát za dva body. Zápas ale určitě nemá jasného favorita. Na půdě nejvýše postaveného českého fotbalového klubu bez fungujících webových stránek se Dobrovice představí v neděli 17.dubna od 10:15.

Dobrovické béčko doma remízovalo a na penalty porazilo čtvrtý celek soutĕže SK Slaný. V tabulce mu patří šestá příčka. V neděli od 17 hodin se představí na půdě druhých Poříčan.

Dobrovičtí dorostenci stále vedou tabulku okresního přeboru, naposledy zvítězili 3:0 ve Zdětíně. V neděli od 10:30 hostí v tabulce osmé Čejetice. Starší žáci v Klecanech podlehli tamnímu lídrovi soutěže a v sobotu od 10 hodin hostí třetí Velvary. Mladší žáci prohráli na půdě FK MB, jsou pátí a v neděli od 8:30 hostí poslední Bezno.

TJ Sokol Libiš 17.11.
FK Dobrovice (dorost) 10:15