Žižkovská Viktorka je na jaře v laufu!

29.04.2016 Kategorie: FK Dobrovice

Na půdě silných Záp herně nepropadli, přesto prohráli. Potom se naopak doma ukázali ve špatném rozpoložení proti čtrnáctému Kolínu, ale na poslední chvíli stihli vyrovnat a na penalty zvítězili. Dobrovickým fotbalistům patří po 27 utkáních premiérové třetiligové sezóny osmé místo. V dalším kole zajíždějí na nedávno ještě prvoligový stadion žižkovské Viktorky!

Na podzim Dobrovice přivítala jinou Viktorii Žižkov, než s jakou se má popasovat nyní. Podzimní jednoznačná výhra Dobrovických 4:1 a celkově nepřesvědčivé žižkovské výkony jsou minulostí. Tradiční pražský klub se ještě před startem jara směle zařadil mezi favority na postup zpět do druhé ligy. Z podzimního na rychlo slepeného mužstva nezůstal kámen na kameni, do druhé půle soutěže vyrukovala Viktorka s deseti posilami. Kromě toho samozřejmě zůstává farmou prvoligové Slavie. Výsledkem je 22 bodů a skóre 24:4 v dosavadních devíti jarních zápasech - jen Jirny dokázaly z úvodu jara vydolovaly víc (Jirny jedinkrát prohrály, avšak právě s Žižkovem)! Aktuálně Žižkovákům patří čtvrtá příčka s pětibodovou ztrátou na čelo. Na stadionu FK Viktoria Žižkov se Dobrovice představí v neděli 1. května od 10:15.

Dobrovické béčko na penalty porazilo nedaleké Horky a v tabulce zůstalo šesté. V dalším kole zajíždí do Libice nad Cidlinou, nedaleko Poděbrad. Domácí jsou na osmém místě a na Dobrovici ztrácejí čtyři body, v sedmi dosavadních jarních zápasech ale uhráli jen jedinou výhru po penaltách. Hrát se bude v sobotu od 10:30.

Dobrovičtí dorostenci nedokázali na půdě pronásledujícího Bakova zvítězit, remízou si ale udrželi jednobodový náskok v čele tabulky. V neděli od 10:30 přivítají Kostelní Hlavno. Starší žáci v krajské 1.A třídě zaznamenali třetí vítězství sezóny, porazili poslední Straky na jejich půdě. V sobotu od 10 hodin přivítají silnou Bělou pod Bezdězem. Mladší žáci prohráli v Benátkách, jsou pátí z osmi a v pátek od 17 hodin hrají v Doubravě.

TJ Sokol Libiš 17.11.
FK Dobrovice (dorost) 10:15