Anglický týden přivede Tachov a Štěchovice

28.10.2015 Kategorie: FK Dobrovice

Výhrou v derby v Benátkách Dobrovice rázně přeťala třízápasovou sérii proher, má dvacet bodů a ve vyrovnaném středu tabulky poskočila na osmou příčku. Nyní ji čeká anglický týden, ve kterém přivítá dva devatenácti-bodové týmy. Ve středu to bude Tachov a v sobotu Štěchovice.

FK Tachov se loňským suverénním vítězstvím divize A po dvaceti letech vrátil do třetí ligy. Tam mu po čtrnácti zápasech patří dvanáctá příčka tabulky. Západočeské mužstvo je složeno převážně z plzeňských odchovanců a jeho nejzkušenějším členem je jednatřicetiletý obránce Martin Knakal s 57 prvoligovými starty na kontě. V Dobrovici se představí v rámci vloženého 19. kola ve středu 28. října od 14:30.

FK TJ Stěchovice se ještě v roce 2004 účastnil okresního přeboru a už v sezóně 2012/2013 slavil postup do ČFL. Pod trenérem Jiřím Hruškou se zde obvykle pohybuje uprostřed tabulky. Do letošní sezóny neměl dobrý vstup a po devíti kolech byl třetí od konce. Pak se ale zvedl, nasbíral jedenáct bodů ve čtyřech utkáních a před středečním kolem je třináctý. Nejzkušenějším členem mužstva je brankář Radek Sňozík, dobrovickým fandům je ale ještě známějším Cyril Golovko, hostující ve Štěchovicích právě z města vonícího cukrem. Utkání FK Dobrovice - FK TJ Štěchovice je na programu v sobotu 31. října od 14 hodin.

Béčko podlehlo posledním Červeným Pečkám, posilněným v rámci farmářské dohody z Nymburka, a kleslo na osmou příčku. V dalším kole přivítá nováčka soutěže, Sokol Jedomělice, který má o dva body méně. Soupeř z Kladenska je pověstný svými hlasitě povzbuzujícími fanoušky, a to i při venkovních utkáních. V Dobrovici se představí v neděli od 14 hodin.

Dobrovický dorost poprvé v sezóně prohrál, stále je ale v čele tabulky. V dalším kole zajíždí v sobotu na půl jedenáctou do Bezna. Starší žáci hrají v neděli od 10 hodin na půdě Pšovky Mělník. Mladší žáci hrají ve středu od 10:30 v Pěčicích a v neděli od deseti na trávě FK MB.

TJ Sokol Libiš 17.11.
FK Dobrovice (dorost) 10:15