Další rekordní rok za námi!

02.02.2016 Kategorie: FK Dobrovice

V sobotu 23. ledna se ve Velkém sále Dobrovických muzeí sešla Valná hromada FK Dobrovice. Na prahu stopátého roku klubu mohl jeho předseda Oldřich Reinbergr zhodnotit ten uplynulý ročník jako další rekordní.

Hlavní mužstvo vedené trenérem Petrem Hejnem poprvé v novodobé historii postoupilo do třetí nejvyšší soutěže a i zde dělá svým příznivcům radost pohledným, útočným fotbalem. B-tým se již druhým rokem úspěšně účastní krajské A-třídy a i pod novým lodivodem Milošem Sajdlem se mu daří stále početněji začleňovat mladé odchovance klubu. Právě dorostenci si vysloužili obzvláštní pochvalu. Svěřenci Zdeňka Tumy udělali v uplynulém roce velký pokrok a v polovině aktuální sezóny jsou největšími aspiranty na postup. Napomáhají jim k tomu mimo jiné i společné tréninky s B-mužstvem. Úspěchy slaví též ostatní mládežnické kategorie a díky neunávné dobrovolnické práci jejich trenérů se i v malém městě daří zachovat masový fotbal - ze 100 aktivních hráčů klubu jich je 65 v mládežnických kategoriích.

I přes finančně náročnější působení hlavního mužstva ve vyšší soutěži se, především díky sponzorům s dobrovickým cukrovarem v čele, daří držet dobrý finanční stav klubu a navíc stále investovat do areálu stadionu - po zprovoznění nové hospody vznikl prostor pro úpravu kabin.

Mezi hlavní úkoly nadcházejícího období se řadí získání dotací na nový trávník hlavní hrací plochy a na osvětlení tréninkového hřiště, přilákání posil pro realizační týmy mládežnických mužstev a více diváků na třetiligový dobrovický stadion.

Na závěr byli jako již tradičně vyhlášení fotbalisté roku - hlavním oceněným se stal třetiligový kanonýr Marek Volf. Všechna oceněná jména jsme již přinesli v předchozím článku.

FK Dobrovice B 18.11.
vs. Ne