Divize odložena, Dobrovice v poháru přivítá prvoligový Jablonec!

03.09.2014 Kategorie: FK Dobrovice

Utkání 5. kola divize s Dvorem Králové bylo odloženo na středu 17. září. Dobrovice totiž přes divizní Úvaly, Klatovy a třetiligový Králův Dvůr prokráčela až do 3. kola letošního Poháru České pošty. Tam ji čeká odměna v podobě prestižního utkání s jedním z dlouhodobě nejsilnějších prvoligových klubů – FK Baumit Jablonec.

Aktuálně sedmý celek Synot ligy se nejvyšší české soutěže účastní nepřetržitě od sezóny 1994/95. Dvakrát vybojoval třetí příčku a jedenkrát skončil druhý, zahrál si evropské poháry. Český pohár dvakrát opanoval, 3x skončil na stříbrné pozici, přes 3. kolo postoupil vždy kromě dvou sezón. Letos se poprvé v poháru představil ve 2. kole, třetiligový Chomutov vyřadil jasně 5:0. Kopou za něj takoví hráči jako Tomáš Hübschman, Tomáš Jun, Michal Špit, Tomáš Čížek, Daniel Rossi, Martin Pospíšil nebo Michal Hubník. Klubu vládne sám předseda ČMFS a jedna z mnoha kontroverzních postav českého fotbalu, Miroslav Pelta. Před aktuální sezónou si pro svůj klub vypůjčil přezdívku Realu Madrid a dalších velkými nákupy proslulých klubů, Galácticos, patrně aby Jablonec ve vnímání fotbalových fandů posunul mezi skutečnou českou elitu.

Ostrý zápas s prvoligovým týmem je samozřejmě speciální událostí pro naprostou většinu divizních hráčů, pro mnoho dobrovických ale bude o to zajímavější, že Jabloncem v minulosti prošli či jsou dokonce stále jeho kmenovými hráči. Zelený jablonecký dres oblékali Jiří Váňa, Jakub Šídlo, Jiří Bém, Jaroslav Rudolf, Michal Vodička a Jiří Homola.

Jablonec je samozřejmě velký favorit utkání, ale stejně jako pokaždé platí, že stát se může cokoli. V sobotu 6. září od 17 hodin přijďte fandit a užít si fotbalovou slávu, jaká dlouho v Dobrovici nebyla!

Fotbalový program víkendu pokračuje nedělním zápasem béčka. Hráči dobrovické rezervy se v týdnu pokusí zapomenout na otřesný zážitek, který jim společným dílem přichystali členové TJ Viktoria Radim a rozhodčí Nehasil, aby se připravili na domácí utkání s Červenými Pečkami. Výsledkem stejného jarního duelu bylo vítězství Dobrovických v poměru 7:2. Loňskou sezónu soupeř zakončil na 13. místě, letos je na tom zatím ještě o příčku hůře s 3 body za domácí výhru nad Kunicemi z minulého kola. Jinak si s poměrně těžkým losem moc dobře neporadil, podlehl Mnichovu Hradišti, Horkám i Radimi a ve 4 zápasech obdržel úhrnem už 15 branek. Dobrovice, která je zatím na desátém místě, a tedy lehce za očekáváním, se o druhé podzimní vítězství pokusí na své půdě v neděli 7. září od 17 hodin.

Dorostenci jedou v neděli na půl jedenáctou do Krnska a starší žáci přivítají už v sobotu od 10 hodin své kolegy z Libiše.

Stanislav Chmela

FŠ Velký Osek 26.08.