Dobrovice zavítá na půdu druholigového odpadlíka

04.09.2015 Kategorie: FK Dobrovice

ČFL už naplno ukazuje, o kolik je náročnější než divize - Dobrovice poprvé po více než dvou letech prohrála dvě soutěžní utkání za sebou (nyní už lhostejno, že to první zcela nespravedlivě). Pokusit se zvednout a naskočit zpět na vítěznou vlnu musí v neděli na půdě Baníku Most.

Na jaře ještě druholigový soupeř samozřejmě budí respekt, bez ohledu na to, že úvod nové sezóny mu vůbec nevychází podle jeho představ. Po pěti zápasech má na kontě jen tři body za dvě remízy, z nichž jednu vylepšil vítězstvím po penaltách. Skóre 3:9 také lecos naznačuje. Most má mladé a poměrně nezkušené mužstvo (v tomto směru z něj čnějí pouze čtyřicátníci Patrik Gedeon a Aleš Pikl) a trenéra Roberta Vágnera, bývalého známého útočníka, trápí hlavně ofenzivní hra jeho svěřenců. Na druhou stranu Severočechům nepomáhá v rozjezdu ani jejich los - narazili už na Jirny, Domažlice a Písek, kterým se naopak zatím daří velmi dobře. Dobrovice se v Mostě představí v neděli 6. září od 17:00.

Dobrovické béčko se domácí prohrou s Dlouhou Lhotou propadlo na pátou příčku. V sobotu na pátou odpolední je očekáváno ve Slaném, jehož fotbalová družina se toho času vyhřívá na druhé příčce.

Vyhřívají se také dobrovičtí dorostenci, kteří jsou po dvou zápasech na čele okresního přeboru s plným bodovým ziskem a báječným skóre 13:1. V neděli od 10:30 je na domácí půdě podpořte proti Zdětínu. Starší žáci na poprvé podlehli Zelenči 2:8, v sobotu od 10 hodin hostí Klecany. Mladší žáci v prvním zápase zvítězili v Chotětově a v neděli od 8:30 přivítají Pěčice.