Dobrovice v přípravě sehrála vyrovnanou partii s juniorkou Slavie Praha

14.02.2019 Kategorie: FK Dobrovice

FK Dobrovice - SK Slavia Praha 1:2 (0:0)

V dalším přípravném utkání vyběhli na domácím hřišti v sobotu 9. února dobrovičtí fotbalisté proti juniorce pražské Slavie. A dokázali jí být víc než vyrovnaným soupeřem, ale bohužel pohořeli na nepřesné koncovce a chybách v obraně.

Již v první minutě se hosté dostali velmi rychle do dobrovického vápna a jejich zakončení v podobě křižné střely z 10 metrů k pravé tyči vyrazil Bartoš skvěle na roh. V 7. minutě se uvolnil skvěle Valenta, ale jeho centr do vápna hosté srazili na rohový kop. Poté se dostali ke slovu také hosté, ale nedařilo se jim dostat do vyložené šance, když jejich snaha většinou končila na domácí obraně před velkým vápnem. Ve 35. minutě se po kombinaci z pravé strany do vápna po průniku dostal Valenta, ale jeho ránu hostující brankář vyrazil skvěle na roh. První vyložená šance domácích se zrodila ve 40. minutě, kdy opět po centru z pravé strany zcela sám hlavičkoval v malém vápně hostí Miškovský, který ale bohužel nedokázal svůj pokus věmstnat mezi tři tyče hostující branky. Ve 44. minutě zahrával Osvadl standardní situaci, jeho centr hosté odvrátili před velké vápno, kde se míč zmocnil Valenta, který ale bohužel pro domácí také branku netrefil.

V 57. minutě předvedl Valenta skvělou individuální akci, prošel přes tři protihráče a skvěle uvolnil Volfa, který šel zcela sám na brankáře Radimského, který ale jeho střelu k pravé tyči skvěle vystihl. Z následného rohového kopu se ale prosadil po skrumáži a dorážce na zadní tyči novic v dobrovickém dresu Žižka a poslal Dobrovici do vedení. Vedení domácích ale bohužel vydrželo jen sedm minut, kdy po nenápadné akci z levé strany se nechal od balonu odstrčit Malý a nenápadná rána z 25 metrů zapadla překvapenému Řezáčovi na zadní tyč na 1:1. Ihned z rozehrávky mohli jít domácí opět do vedení, ale skvělý individuální průnik Sodomy skončil nepřesným zakončením domácího útočníka. V 79. minutě opět domácí opět selhali v koncovce, když po kombinaci z pravé strany připravil Sodoma míč skvěle do běhu Žižkovi, který z pěti metrů nepochopitelně netrefil odkrytou branku hostí. A tak se opět uplatnilo okřídlené "když nedáš, dostaneš", když hosté vybojovali míč na právé straně a skvělým centrem do pokutového území dobrovických se prosadili na zadní tyči hlavou na konečných 1:2. Slavisté se představili jako kombinačně skvělý tým řízený ve středu pole matadorem Podrázkým a bohužel domácí potrestali  po jejich chybách. K prohře domácích přispěla také jejich impotence v koncovce, herně totiž rozhodně nezklamali a byli hostům důstojným soupeřem.

Branka FK Dobrovice: 55. Žižka

FK Dobrovice 1. poločas: Bartoš – Novák, Routek, Kühnel, Tvaroha - Petrlák, Žaloudek, Valenta, Osvald, Petlička - Miškovský.

FK Dobrovice 2. poločas: Řezáč – Malý, Soběslav, Routek, Tvaroha (55. Vajgl) – Valenta (65. Zelinka) Kühnel, Žižka, Klain - Volf, Sodoma.

SK Slavia Praha: Radimský – Šilhan, Drozda, Vlček, Janoušek – Macháček , Podrázký, Nabiyev , Petrák, Trapanovski - Matoušek. Na střídání: Mach, König, Kingue, Sintean, Azilion, Luksík.