Dobrovice zažije velkou slávu v Benátkách

14.08.2014 Kategorie: FK Dobrovice

V 1. kole souboj s jedním z hlavním soupeřů o postup, hned ve 2. kole super derby v Benátkách nad Jizerou - takový je pro Dobrovici start letošní divize.

SK Benátky nad Jizerou postoupil do divize po dlouhých 71 letech. Postup vybojoval druhým místem v loňském přeboru Středočeského kraje. Kádr v létě neprošel výraznými změnami. Ke známým oporám, jako jsou ex-ligista Buryán, Škarecký, Karásek, bratři Korcové nebo třeba bývalý člen FK Dobrovice Josef Jiránek, přibylo jedno velmi zvučné jméno - Jan Flachbart, známý velezkušený defenzivní štít, který však zatím v novém působišti nastupuje nezvykle v útoku. Dalšími posilami jsou bývalý mládežnický reprezentant Mižič z FKMB a také Pavel Klain z Mnichova Hradiště.

Ve svém prvním novodobém divizním zápase Benátky získaly poměrně cenné dva body za výhru po penaltovém rozstřelu v Turnově. Jejich domácí divizní premiéru obstará derby s Dobrovicí, navíc půjde o první ostrý zápas pod novou tribunou, takže lze očekávat výtečnou diváckou kulisu. Nenechte si tento výjimečný zápas ujít a podpořte Dobrovici v neděli 17. srpna od 17 hodin na stadionu v Benátkách nad Jizerou.

Dobrovické béčko poputuje k zápasu 2. kola 1.A třídy do Zelenče. Tým z předměstí Prahy v loňské sezóně v obou vzájemných měřeních Dobrovici podlehl, venku 1:6 a doma 1:4. Soutěž nakonec těsně udržel, skončil na první nesestupové příčce. V nastaveném trendu pokračuje - v přípravě ani jednou nevyhrál, trápen zraněními, úzkým kádrem a defenzivními hrubkami, a v 1. kole soutěže si z Radimi odvezl prohru 1:3, přestože v poločase o gól vedl. Utkání SK Zeleneč - FK Dobrovice B startuje v neděli 17. srpna v 17 hodin.

Stanislav Chmela

SK Benátky nad Jizerou 25.10.
vs. St
FK Dobrovice (mladší žáci) 16:30
FK Dobrovice (dorost) 28.10.
TJ Sokol Chotětov 10:30
TJ Jiskra Domažlice 28.10.
FK Dobrovice 14:30
Dolnobousovský SK 28.10.
FK Dobrovice B 14:30
FK Dobrovice (starší žáci) 29.10.
vs. Ne
TJ Straky 10:00