Druhá Dobrovice hraje na půdĕ druhého od konce

18.04.2014 Kategorie: FK Dobrovice

Divizní Dobrovice stále nemusí ztrácet nadĕji na celkové prvenství. V minulém kole doma podala výborný výkon proti na jaře velmi silným Živanicím a jednoznačnĕ zvítĕzila, zatímco vedoucí Paka klopýtla a padla v Trutnovĕ. Dobrovická ztráta na první příčku nyní činí stále schůdných 5 bodů.

Ke 22. zápasu sezóny zajíždí Dobrovice do Železného Brodu, který na podzim porazila 4:0. Na jaře zatím Severočeši uhráli jen dva body a patří jim předposlední příčka s devítibodovou ztrátou na záchranu. Papírové předpokady hovoří jasnĕ ve prospĕch mužstva z mĕsta cukru, Železný Brod ale umí být nepříjemným soupeřem. Minulý víkend zajíždĕl mančaft trenéra Josefa Hlouška do Kutné Hory, ze standardní situace šel do vedení, po zbytek zápasu se urputnĕ bránil a o vítĕzství přišel až z poslední soupeřovy akce zápasu. Dobrovici hostí v sobotu 19. dubna od 17 hodin.

Dobrovické béčko drží vynikající pátou příčku, nepříjemnĕ se na nĕj ale dotahuje zahuštĕný střed tabulky. Nepovedený start jara a zaplnĕná marodka jsou již naštĕstí minulostí, v posledním zápase doma vytĕžilo tři body z duelu s rezervou Benešova. K dalšímu zápasu zajíždí na Kolínsko. FC Velim, momentálnĕ 10. tým soutĕže, na podzim doma svĕřenci trenéra Klaina přejeli 5:0. Na tento výsledek by jistĕ rádi navázali, Velimští budou ale asi jiného názoru. Týmy si názory vymĕní v nedĕli 20. dubna od 17 hodin.

Dobrovický stadion bude tento víkend svĕdkem utkání dobrovických dorostenců se stejnĕ starými vyslanci Doubravy. Hrát se bude v nedĕli od půl jedenácté. Už v sobotu od 13 hodin potom své soupeře (Struhy, Knĕžmost, Bezno-Sovínky) hostí dobrovická přípravka. Na všechny zápasy jste srdečnĕ zváni a vaše podpora vítána!

Stanislav Chmela

TJ Sokol Libiš 17.11.