Fotbalová Dobrovice zažije zápas jara!

25.03.2014 Kategorie: FK Dobrovice

Fotbalová Dobrovice prožívá nejúspěšnější sezónu novodobé historie, po 18 kolech se ve své divizní skupině stále drží na druhé příčce. Nyní ji však čeká duel s vedoucím celkem, sloučeným mužstvem Nové Paky a Nového Bydžova.

Soupeř hrající svá domácí utkání na stadionu v Novém Bydžově, ale pod hlavičkou 1. FK Nová Paka, dosud v tomto ročníku prohrál jediné utkání a jen třikrát remízoval. V čele tabulky nastřílených gólů má 10 branek náskok před druhou Dobrovicí, v soutěži nejpevnějších obran se momentálně s hráči z města cukru o první příčku dělí. Nejsilnější zbraní mužstva jsou perfektně zahrávané a dosti četné standardní situace. Východočeši dokonce zatím na jaře nevstřelili jediný gól ze hry, pouze tři po přímých kopech, jeden z rohu, další z penalty a Kutná Hora jim přispěla jedním vlastňákem. A to ještě postrádají zraněné tvůrce hry a obvyklé rozehrávače standardek Jandu a Blažeje.

Nejen při bránění standardních situací bude Dobrovici citelně chybět vykartovaný kapitán a velezkušený organizátor obranné hry Petr Lukáš. Zatímco hosté budou věřit, že navážou na podzimní duel, ve kterém na své půdě Dobrovici po napínavém průběhu porazili 3:2, cukrovarníci se pokusí prodloužit šňůru 11 domácích zápasů bez prohry a přiživit šanci na historický postup do třetí ligy. Úspěch by pro ně jedenáct kol před koncem soutěže znamenal snížení ztráty na svého soka na pouhé tři body.

Souboj nejproduktivnějších útoků a nejpevnějších obran, zápas nejen jara, ale možná i jeden z nejdůležitějších zápasů historie kopané na Mladoboleslavsku je na programu v sobotu 29. března od 15 hodin na Městském fotbalovém stadionu v Dobrovici.

Víkendovou nabídku doplní nedělní zápas B-týmu. Rezervní mužstvo se potýká s širokou marodkou a všechny tři úvodní jarní zápasy prohrálo. Ve čtvrtém kole se mu nabízí teoreticky nejsnazší možná cesta k přerušení smolné série. Na vlastním hřišti přivítá poslední celek soutěže, Sokol Zásmuky, který má v celém dosavadním průběhu sezóny tristní bilanci pouhých 2 výher a 16 porážek při skóre 17:61. Zápas startuje v neděli 30. března v 15 hodin.

Stanislav Chmela

FŠ Velký Osek 26.08.