Hostíme dalšího jarního suveréna!

05.05.2016 Kategorie: FK Dobrovice

Dobrovice prohrála na půdě vysoce favorizované Viktorie Žižkov, druhého nejúspěšnějšího týmu úvodu jara. Nyní ji čeká další Viktorie a pro změnu se jedná o jediný tým, který na jaře získal ještě více bodů než Žižkováci.

Jirenský boss Jícha nebyl s podzimem 2015 spokojen. Už v jeho průběhu mužstvo opustil trenér Vasil Boev a v zimní pauze následovala obměna mužstva. Odešli Dvořák, Pávek a především exligista Radim Nečas, který údajně "sabotoval hru a měl hlavní podíl na špatných výkonech a náladách v týmu". Trenérský post převzal zkušený Václav Hradecký a ze zimních posil za zmínku určitě stojí řízný bek Marcel Šťastný se 63 prvoligovými starty na kontě, hostující na periférii Prahy ze Žižkova. Členem mužstva je pro jaro také stoper Luboš Hruška, kmenový hráč Dobrovice. Jirny jsou po zimní pauze těžko k zastavení. Jediný, kdo na ně našel recept, byla právě druhá Viktorka v soutěži - Žižkováci Jirny vyplenili 4:1. Ve zbývajících jarních zápasech zatím Jirny osmkrát zvítězili a jednou vyhráli po penaltách. Celkové jarní skóre 18:5 také o něčem vypovídá. Ovšem přesto, že se klubu výsledkově velice daří, má spolu s trápící se předposlední Čáslaví nejnižší domácí návštěvnost v celé třetí lize. Chce se říci, že i toto o něčem vypovídá. Jestli Jirny v Dobrovici předvedou koukatelný fotbal se dozvíme v sobotu 7. května od 17 hodin.

Dobrovické béčko se stalo teprve druhým mužstvem, které na jaře přenechalo body hráčům Libice nad Cidlinou, na Poděbradsku podlehlo 0:1. Přesto zůstalo na šesté příčce. V neděli od 17 hodin přivítá hráče SK Doksy, nováčka soutěže z Kladenska, kterému patří předposlední příčka.

Dorostenci zvítězili v Kostelním Hlavně a nadále jsou ve vedení okresního přeboru. V neděli od 10:30 hrají v Jivině. Starší žáci doma o jediný gól podlehli Bělé pod Bezdězem a v sobotu od 10 hodin se představí na hřišti SKP MB. Mladší žáci remízovali a na penalty zvítězili v Doubravě a v sobotu od 10:30 hostí Kosmonosy. Starší přípravka v prvním odehraném turnaji dvakrát zvítězila a jedenkrát prohrála. V sobotu od 9 hodin sehraje další turnaj v Předměřicích.

měl hlavní podíl na špatných výkonech a náladách v týmu

TJ Sokol Libiš 17.11.
FK Dobrovice (dorost) 10:15