Hostíme ex-ligový Baník Most!

07.04.2016 Kategorie: FK Dobrovice

Dobrovice stále drží devátou příčku tabulky, přestože v úvodu jara zůstává svým podzimním výkonům lehce dlužna. Naposledy až v nastavení zachránila alespoň bod z venkovního zápasu proti béčku druholigového Táborska. Celkově v pěti jarních zápasech vstřelila jen pět gólů, takže je zatím hluboko za svým vynikajícím podzimním průměrem 2,3 branky na zápas. Další příležitostí nastartovat modro-bílou gólovou mašinu bude domácí utkání proti Baníku Most.

FK Baník Most 1909 nezažívá dobré období. Od roku 1997 působil ve druhé lize a v letech 2005 až 2008 hrál jako FK SIAD Most dokonce nejvyšší soutěž, vloni ale spadl do ČFL a i zde má zatím vážné problémy s udržením. Klub doplácí na špatný stav financí. V aktuální sezóně mu dokonce bylo odečteno šest bodů, protože dluží peníze argentinské fotbalové asociaci. Navíc také přišel o tři body za anulované vítězství nad odstoupivším Unionem, takže výsledkem je momentálně třetí místo od konce se ztrátou 12 bodů na záchranu a s nepříznivým skóre 19:45. Baníkovci v zimě vyměnili trenéra (místo Roberta Vágnera přišel Stanislav Hofmann) a do mladého mužstva přivedli několik slibných posil – tři útočníky Michala Beleje (futsalový reprezentant, Dobrovickým svého času známý jako tahoun divizních Svitav), Martina Jindráčka (více než 60 prvoligových startů, naposledy druhá liga za Vyšehrad) a Štěpána Hájka (juniorka Sparty) a zkušeného obránce Františka Kuru (druhá liga za Sokolov i Most). Černo-zeleno-bílý dres naopak překvapivě vysvlékl dosavadní lídr mužstva Patrik Gedeon. I v této sestavě ale v pěti jarních duelech vydolovali jen dva body za dvě prohry po penaltovém rozstřelu. V Dobrovici se pokusí navázat na podzimní výhru 2:1, domácí ale jistě budou proti. Hraje se v sobotu 9. dubna od 16:30.

Dobrovické béčko podlehlo nejtěsnějším výsledkem Dlouhé Lhotě a v tabulce mu patří šestá příčka. V neděli od 16:30 hostí čtvrtý SK Slaný. Dorostenci, vévodící tabulce okresního přeboru, zvítězili nad Židněvsí a v neděli od 10:30 hrají ve Zdětíně. Starší žáci porazili Zeleneč a v sobotu od 10 hodin hrají v Klecanech. Mladší žáci podlehli lídrovi z Čisté a v nedlěi od 10 hodin hrají na hřišti za Pastelkou proti FKMB.

FK Dobrovice B 18.11.
vs. Ne