Hrajeme v Písku a v Čelákovicích

13.05.2016 Kategorie: FK Dobrovice

Převahu nad Benešovem dokázala Dobrovice na poslední chvíli přetavit alespoň ve vyrovnání a v následném penaltovém rozstřelu pak získala i druhý bod, stejně jako nedávno proti Kolínu. Čtyři body z těchto dvou zápasů jsou ale jediné bodové zisky za téměř měsíc - od 17. dubna, kdy vyhrála za tři body v Převýšově. Méně úspěšné období lze především přičíst na vrub těžkému losu - utkala se s třemi týmy, které jsou momentálně do čtvrtého místa tabulky. Roli ale určitě sehrála i plná marodka - jak proti Benešovu, tak i proti Kolínu se závěrečného dotahování skóre musel na hřišti zúčastnit i asistent trenéra Kalíšek. V závěru středečního zápasu se navíc zranil i nejlepší střelec mužstva Volf. Další zápas je na řadě už v sobotu před polednem, kdy se Dobrovice představí v jihočeském Písku.

FC Písek má v posledním období podobnou statistiku, jako Dobrovice. Naposledy naplno bodoval 20. dubna v Tachově a od té doby uhrál jen čtyři body. Celkově má ale na kontě o osm bodů víc než Dobrovičtí a drží se na sedmém místě. Mužstvo kolem kanonýra-veterána Jana Zušťáka každopádně zatím zažívá výrazně lepší sezónu než vloni, kdy mělo velké starosti s udržením v soutěži. Na podzim v Dobrovici zvítězilo 1:0, přestože domácí měli po většinu zápasu převahu. Utkání FC Písek - FK Dobrovice startuje v sobotu 14.května v 10:15.

Také dobrovické béčko hraje v sobotu dopoledne. V minulém kole podruhé v sezóně podlehlo předposlednímu nováčkovi soutěže z Doks na Kladensku a z posledních šesti zápasů vydolovalo jen čtyři body. V tabulce je sedmé a v sobotu od 10:30 hraje na půdě jedenáctých Čelákovic, které za stejné období získaly celkem 12 bodů.

Dorostenci stále vládnou okresnímu přeboru a v neděli od 10:30 hostí sedmé Skalsko. Už před tímto zápasem, od 8:30, hostí mladší žáci své sousedy ze středu tabulky, FK MB. Dobrovičtí starší žáci mají tentokrát volno. Mladší přípravka hraje v neděli dopoledne turnaj v Benátkách.

TJ Sokol Libiš 17.11.
FK Dobrovice (dorost) 10:15