Jedeme do Jiren, doma sehrají dorostenci šlágr kola!

02.10.2015 Kategorie: FK Dobrovice

Dobrovice získala v posledních čtyřech zápasech jedenáct bodů, poskočila na sedmé místo tabulky ČFL a stále si drží třetí nejlepší skóre ze všech týmů. Další na řadě jsou Jirny, ošklivým písmem zapsané do našich pamětí z divizní sezóny 2012-2013, kdy se jim podezřelým způsobem podařilo ve 30 zápasech ztratit jen 5 bodů (3 ve Mšenĕ a 2 doma s Dobrovicí). Ve třetí lize už klub z vesnice u dálnice D11 není takovým trapičem, jakým býval v dobách svého nesmyslného účinkování v divizích. I bez velkých jmen typu Kincl či Jindráček zde však patří ke špičce soutěže - ve své premiérové sezóně skončil v ČFL druhý (to ještě s Kinclem) a vloni by, nebýt odpočtu 20 bodů za starty neregistrovaného hráče, byl těsně třetí. V současném ročníku je ale po deseti zápasech desátý se 17 body, tedy se stejným ziskem, jaký má Dobrovice, a na rozdíl od ní s nepříznivým skóre 17:19. V Jirnech se Dobrovice představí v neděli 4. října od 16 hodin.

Dobrovické béčko porazilo toho času druhý celek tabulky, Libici nad Cidlinou. V devátém kole se pomyslně vydá na opačnou stranu, na půdu druhého od konce. Jsou jím Doksy, nováček soutěže, vítěz loňské 1.B třídy skupiny A a v současném ročníku jeden z posledních dvou týmů, které ještě ani jednou nezvítězily za tři body. A pozor, pokud chcete Dobrovické v sobotu od 16 hodin podpořit, určitě se nespleťte a necestujte k Máchovu jezeru - zde se totiž jedná o Doksy poblíž Kladna.

Za dobrovickým fotbalem ale nemusíte světa kraj - o víkendu se doma představí mládežnické celky. A protože dobrovickým dorostencům i po šestém kole patří první příčka okresního přeboru, a protože v neděli přivítají druhý celek soutěže, můžeme udělat pro jednou výjimku a právě utkání FK Dobrovice U19 - SK Jivina U19 označit za zápas víkendu. Dobrovičtí mladíci hrají v nové sezóně skvělý fotbal a první body ztratili až v pátém zápase sezóny, remízou v Kostelním Hlavně. Jivina naopak hned úvodní zápas prohrála, ale od té doby vítězí, má tedy pouze o bod méně. Picava vévodí soutěži také nejlepším skóre (29:8) a nejvyšší návštěvností - tuto statistiku můžete osobně podpořit v neděli od 10:30. Nenechte si šlágr kola a možná i podzimu ujít!

Dobrovičtí starší žáci jsou v krajské 1.A třídě s jedinou výhrou předposlední a v sobotu od 10 hodin hostí boleslavské SKP, které má ke stejnému počtu vítězství jen dvě remízy navrch. Mladší žáci se středeční prohrou s FKMB propadli na čtvrtou příčku a v neděli od 8:30 hostí páté Benátky. Starší přípravka hraje v sobotu dopoledne turnaj nejvyšší okresní soutěže v Židněvsi.

Fanděte Dobrovici!

TJ Sokol Libiš 17.11.