Kdy budeme moci znovu začít trénovat a hrát utkání?

20.11.2020 Kategorie: FK Dobrovice

Ministerstvo zdravotnictví ČR představilo protiepidemický systém, zkráceně PES, pro zvládání epidemie nemoci Covid-19. Díky němu lze lépe odhadnout, kdy se budou moci i fotbalisté v krajských soutěžích vrátit k tréninku a hraní soutěžních zápasů. Systém nabízí pět stupňů pohotovosti dle aktuální epidemiologické situace, přičemž aktuálně se Česká republika nachází na nejhorším stupni číslo 5. To znamená, že hráči v amatérských soutěžích nemohou ani hrát, ani trénovat. Už při postupu o jeden stupínek níže, tedy na stupeň číslo 4, bychom ale mohli začít opět trénovat v režimu skupinek po šesti, což už je režim, který známe z doby před aktuálním přerušením činnosti. Vedení A týmu je rozhodnuto, že jakmile tato situace nastane, a optimistické předpoklady uvádějí, že by to mohlo být ještě v listopadu, tak bychom ihned obnovili tréninkovou činnost. Stupeň číslo 3 by nám již umožnil tréninky ve větších skupinách (50 osob), z pohledu možnosti rozdělení hřiště na sektory v zásadě neomezeně. Věříme, že tato situace nastane již v prosinci. Na stupni 3 už také lze hrát utkání bez diváků. Co se týče soutěží, tak zatím nejsou ze strany FAČR zveřejněny příslušné informace, ovšem z námi dostupných informací vyplývá:

1.    ČFL a Divize by měla začínat už 31. 1. 2021, budou se dohrávat nejdříve zápasy neodehrané na podzim
2.    Krajské soutěže ve středních Čechách by měly začít od konce února 2021, budou se dohrávat nejdříve zápasy neodehrané na podzim.
3.    Soutěže OFS Mladá Boleslav - ještě není známo.

Sečteno a podtrženo, nyní sice nehrajeme a netrénujeme, ale věříme, že trénovat již budeme brzy a následně i v měsících a týdnech, kdy v běžném roce netrénujeme. Stejně tak soutěžní utkání budeme hrát navíc v měsících a týdnech, kdy je v běžné situaci nehrajeme. Protože všechna utkání budou muset být v předmětných zimních měsících odehrána na umělé trávě, budou se hrát leckdy i v netradičních termínech.

Libor Novák, sportovní manažer a sekretář klubu