Nová sezóna odstartuje už v sobotu!

12.08.2016 Kategorie: FK Dobrovice

Náročná letní příprava je u konce a přichází to, k čemu směřovala - start nové sezóny! Dobrovický třetiligový mančaft prošel poměrně výraznou proměnou. Skončilo osm hráčů jarní sestavy, z nichž pět patřilo k pravidelně vytěžovaným. Sedmero noviců v modro-bíle pruhovaných dresech ale slibuje být více než jen náhradou. Do Dobrovice přicházejí dva hráči s poměrně zajímavou prvoligovou minulostí - ex-teplický brankář Slavík a slávistický odchovanec Hurka (z dříve avizovaného příchodu dalšího ligisty Pavla Šultese nakonec bohužel sešlo). Doplňují je dva hráči se zkušenostmi z druholigového Varnsdorfu a tři mladíci z prvoligových líhní Jablonce, resp. Slavie (více o posilách a změnách v týmu v samostatném článku).

Sehrávající se mužstvo dostalo v mezidobí pět příležitostí k cennému porovnání sil s kvalitními soupeři. V přátelských přípravných utkáních se popasovalo s prvoligovým Hradcem Králové (prohra 0:4), s druholigovými Pardubicemi (prohra 0:2), s juniorkou Jablonce posilněnou o tři známá prvoligová jména (remíza 1:1) a na závěr s divizními Neratovicemi (výhra 4:1). Pátým ze zápasů bylo první kolo MOL Cupu, v němž Dobrovice překvapivě podlehla domácí Admiře Praha 2:3 v penaltovém rozstřelu. Nyní už se tedy může plně soustředit na úvod své druhé sezóny v ČFL. V prvním zápase přivítá litoměřického nováčka soutěže.

Litoměřický fotbal zažije v Dobrovici svou třetiligovou premiéru. Pro FK Litoměřicko navíc půjde o jeden z prvních zápasů vůbec. Klub totiž vznikl po konci uplynulé sezóny spojením Sokola Pokratice a FK Litoměřice (ten se už před pěti lety sloučil s dalším litoměřickým klubem FK Mlékojedy). To by však samo o sobě neznamenalo třetiligovou příslušnost. Tu jim přenechal loňský vítěz divize B, nedaleké Lovosice, zatímco Litoměřice skončily v soutěži až třinácté. Z vítězných Lovosic přišel také trenér Karel Zuna. Ve městě na soutoku Labe a Ohře postavil mužstvo ze čtyř hráčů Litoměřic, čtyř hráčů z Lovosic a šesti dalších posil. Zajímavým jménem je určitě Štěpán Kacafírek, hostující v klubu ze Sparty Praha. Útočník narozený v roce 1989 má na kontě 8 prvoligových startů a v loňské sezóně byl nejlepším střelcem divize B v dresu Českého Brodu. Litoměřičtí se snaží o moderní, rychlý, kombinační fotbal. V přípravě mimo jiné porazili divizní týmy Přední Kopaninu 3:1, Štětí 8:0 a Chrastavu 8:1 a juniorku Slavie Praha 4:0, druholigovému Ústí podlehli 2:4, v prvním kole MOL Cupu pak zvítězili 3:2 na hřišti divizního Meteoru Praha a vysloužili si tak domácí utkání s Příbramí, které je čeká příští úterý. Už v sobotu 13. srpna od 17 hodin se ale představí na Městském stadionu FK Dobrovice!

V neděli pak podzimní boje vypuknou i pro dobrovické béčko. Rezervní tým načne už čtvrtou sezónu v krajské 1.A třídě. Trenér Miloš Sajdl musel v létě oželet odchod Matěje Váni a stále čeká na doléčení zraněného Grabiece. Dotáhnout se podařilo příchod benáteckého Hrdličky a pokračovat v klubu bude dosud hostující Matěj Hurda. Realizační tým dále pracuje na příchodu Hůlky z Luštěnic a dorostence Záveského z Pěčic. Mužstvo se v létě, stejně jako ve zbytku roku, připravovalo společně s dorostenci. Odehrálo tři přípravná utkání - porazilo Doubravu a podlehlo Poděbradům a Dolnímu Bousovu. V neděli v 17 hodin přivítá nováčka soutěže SK Kosmonosy. Loňského vítěze 1.B třídy skupiny B zezadu diriguje ex-ligista Jan Flachbart, z Dlouhé Lhoty nově přišel Adrian Vizingr a v kádru jsou také dva hráči, kteří prošli Dobrovicí – Matouš Kubelka a Jan Fanta. Přijďte fandit!

TJ Sokol Libiš 17.11.
FK Dobrovice (dorost) 10:15