Oba týmy čekají tĕžké zápasy na kutnohorsku

07.11.2013 Kategorie: FK Dobrovice

Sparta Kutná Hora nepatří v Dobrovici mezi oblíbené soupeře. A vlastnĕ ani v celé divizi C. Vloni v podstatĕ soutĕž vyhrála, když skončila druhá za Jirnami, které se ale nepočítají. Dobrovice se v Kutné Hoře představila v rámci 14. kola, tedy ve stejném termínu jako letos, a odjela s prázdnou, přestože vedla a od 40. minuty hrála proti deseti. Byla to čtvrtá prohra s tímto soupeřem v řadĕ. Nepříjemnou sérii ukončil jarní zápas v Dobrovici (1:0), nic to ale nezmĕnilo na faktu, že stadion v Lorci, kde Sparta hraje své domácí zápasy, má široko daleko povĕst místa, odkud se body nevozí. Vloni tam vyhrály jen Jirny a přestože letos nejsou domácí tolik suverénní, jak jim bylo prorokováno (po 13 kolech 5. příčka), v aktuálním ročníku je dokázala vykrást pouze vedoucí Nová Paka. A pokud s ní chce Picava vážnĕ bojovat o celkové prvenství, potřebuje v Kutné Hoře zvítĕzit také. Hraje se v nedĕli 10. listopadu od 14 hodin.

Snad ještĕ tĕžší úkol čeká dobrovické béčko. Představí se totiž na půdĕ vedoucího Suchdola. Nepojede za ním do Prahy, jak by kdekdo čekal, protože tento Suchdol je obec 8 km západnĕ od Kutné Hory. Tamní Sokol zatím letos ztratil jen 5 bodů prohrou v Radimi a remízou v Sázavĕ, jinak prochází ročníkem jako nůž máslem a vede už o 4 body. Picava předvádí pĕkný fotbal a sbírá body hlavnĕ doma, venku už třikrát v řadě ztratila dvougólový náskok. Jak to bude tentokrát, to se dozvíme v sobotu 9. listopadu od 14 hodin.

Stanislav Chmela

SK Sokol Brozany 20.08.