Přijďte fandit proti Kolínu a Horkám!

22.04.2016 Kategorie: FK Dobrovice

Po dvou jednoznačných výhrách nad Baníkem Most a Převýšovem (v obou případech 3:1) Dobrovičtí prohráli 1:4 v Zápech. Herně však nezklamali a domácí, kterým nyní patří už druhá příčka tabulky, je předčili jedině v proměňování brankových příležitostí. Dobrovice drží devátou příčku z devatenácti a je stále nejvýše postaveným z ex-divizních nováčků soutěže. Třetiligový program teď pro Dobrovické pokračuje domácím zápasem s mužstvem FK Kolín.

Také FK Kolín je nováčkem soutěže, avšak vrátil se do ní po ročním působení v druhé lize. Týmu z města stojícího v pěkné rovině se nijak zvlášť nedaří ani o soutěž níže. Po 26 odehraných zápasech má na kontě 32 bodů a patří mu čtrnáctá příčka. Do Dobrovice pojede posilněn jednobrankovým vítězstvím z pažitu předposledních Brozan, čímž nesměle utnul sérii čtyř proher, ve kterých navíc vstřelil jen dva góly. Mužstvo kolem ex-ligistů Davida Brunclíka a Daniela Nešpora zatím v druhé polovině soutěže třikrát vyhrálo a pětkrát prohrálo. Stejně negativní bilanci měli Kolínští i před podzimním duelem s Dobrovicí, ze kterého si sice nakonec odnesli jen bod za prohru po penaltovém rozstřelu, v zápase ale papírového favorita zaskočili a ještě v 68. minutě vedli 2:0. V Dobrovici je přivítáme v sobotu 23. dubna od 17:00.

Dobrovické béčko na půdě druhých Poříčan šlo do vedení, nakonec ale favoritovi podlehlo 1:3 a v tabulce zůstalo šesté. V neděli od 17 hodin sehraje další těžký zápas - derby s třetími Horkami. Jeho trenér a stále ještě příležitostný útočník Aleš Kohout by měl zápasu přihlížet jen z lavičky - přede dvěma koly totiž po minutě na hřišti vyfasoval červenou kartu a za následnou urážku sudího návdavkem trest na pět zápasů.

Dobrovické dorostence čeká dost možná zápas sezóny, ba dokonce možná zápas dekády. Z pozice lídra tabulky se vydají na půdu Bakova, který je jen o jediný bod na druhém místě. Zápas, který si rozhodně zaslouží pozornost, startuje v neděli v 11 hodin. Starší žáci hrají v sobotu od 11 hodin ve Strakách a mladší žáci hrají ve stejný den od 8:30 v Benátkách.

TJ Sokol Libiš 17.11.
FK Dobrovice (dorost) 10:15