Přijedou Štěchovice a Luštěnice!

13.10.2016 Kategorie: FK Dobrovice

Dobrovice přivezla z Benešova první letošní venkovní bod za bezgólovou remízu. V tabulce nicméně klesla na třinácté místo. Body z venkovních zápasů stále citelně chybí. Přitom v domácím prostředí patří Dobrovičtí k nejsilnějším týmům podzimu. Získali v nich 14 bodů z 18 možných. Dalším mužstvem, se kterým se před svými příznivci popasují, jsou Štěchovice.

FK TJ Štěchovice se ještě v roce 2004 účastnil okresního přeboru a už v sezóně 2012/2013 slavil postup do ČFL. Uplynulý ročník zakončil na dvanáctém místě, v Dobrovici prohrál 0:1 a doma Hejnovým svěřencům podlehl 2:3 na penalty. Mužstvo zpod Slapské přehrady v létě opustilo sedm hráčů a stejný počet nových přišel. Pevné místo v základu našel hlavně stoper Štěpán Kučera (titul se Spartou, kde si zahrál ve stoperské dvojici s Řepkou, štace v Belgii a Kazachstánu). Hodně prostoru dostávají též záložníci Bulíř a Novák z Jablonce a Mareš z Vyšehradu. Nejlepším střelcem je šestigólový Batka, hostující v týmu ze Slavie. Venku zatím Štěchovičtí získali jen tři body za dvě remízy z nichž jednu vylepšili vítězstvím na penalty. Na dobrovický pažit vyběhnou v sobotu 15. října v 16 hodin.

Béčko podlehlo 0:4 v Kunicích. Zápas odehrálo jen s devíti hráči, na vině byla zranění a v případě Vladyky narození potomka. Další šancí na odražení ode dna tabulky bude v neděli od 16 hodin domácí derby s osmými Luštěnicemi.

Dobrovický dorost doma o gól podlehl Bělé a je pátý. V neděli od 10:15 hraje u jedenáctých Klíčan. Starší žáci porazili Český Brod 6:3, jsou sedmí a v sobotu od 14:30 hrají v Kutné Hoře, která je jedenáctá. Mladší žáci si s kosmonoským béčkem poradili 6:1, stále vedou a v sobotu od 9:30 hrají v Pěčicích, které jsou o tři body druhé. Starší přípravka letos v Belsport Cupu skončila ve třetím kole, v Doubravě prohrála 2:8. V neděli dopoledne hraje turnaj v Kněžmostě.

TJ Sokol Libiš 17.11.
FK Dobrovice (dorost) 10:15