Po náročné přípravě odstartuje Dobrovice stíhací jízdu!

07.03.2014 Kategorie: FK Dobrovice

Meteorologická končí až za dva týdny, ta pravá ale letos pořádně ani nezačala a o tomto víkendu už odzvoní i zimě fotbalové. Líté boje o míč a o body od druhé ligy až po většinu krajských soutěží mohou znovu naplno propuknout.

Dobrovice do nich vystartuje z nejlepší pozice ve své novodobé historii, z druhé příčky divizní skupiny C ztrácí 5 bodů na vedoucí Novou Paku. Letní masivní obměna kádru se týmu trenéra Hejna a sportovního manažera Čáslavy vydařila a klub, o kterém se všeobecně ví, že díky spojení s cukrovarem má na danou úroveň nebývalé zázemí, se konečně hlasitě přihlásil o postup do ČFL. „Cíl je pro nás do jarní části daný - kvalitní hra podpořená dobrými výsledky a udržet se ve špičce tabulky, abychom byli ve hře o postup.“ potvrzuje dobrovické ambice sportovní manažer David Čáslava.

Zimní příprava odpovídala vysokým cílům. Trenér Hejno předem avizoval, že bude dlouhá a náročná, a podle Čáslavových slov svůj slib splnil: „Začali jsme již 8. ledna. Z mého pohledu měla příprava velmi dobrou úroveň a byla rozhodně nejnáročnější za mého působení tady v Dobrovici. Velkou změnou bylo absolvování týdenního soustředění ve Špindlerově Mlýně, kde probíhaly denní 4 - fázové tréninky. Toto beru jako velký posun v celém tréninkovém procesu a rád bych na to každý rok navázal.“ A i přes náročnost přípravy si mužstvo, které si pro zpestření vyzkoušelo také pro fotbalisty netradiční cvičení Insanity, vysloužilo pochvalu za přístup a docházku.

Během své dlouhé zimy sehrála Dobrovice 11 přípravných utkání. K vrcholům patřila přímá srovnání s druholigisty Pardubic a Hradce Králové, či s juniorkou Jablonce, za kterou nastoupilo 8 členů prvoligového kádru. Cenné skalpy zde sice cukrovarníci nezískali, herně ale nepropadli. „S kvalitnějšími soupeři měly utkání splnit kondiční charakter a prověření naší kvality na jednotlivých postech, se soupeři z nižších soutěží naopak nácvik technicko-taktických činností.“ dodává k tomu Čáslava.

Úspěšné mužstvo zůstalo pohromadě a získalo navíc dalšího člena, útočníka Libora Křelinu, který v dresu Převýšova okusil třetí ligu a v minulosti dokázal v divizi nastřílet i 18 gólů za sezónu. Klub testoval také záložníka Helda, se kterým se ale nedohodl na podmínkách, a ukrajinského gólmana Shrama, na jehož přestup nedošlo kvůli problémům s vízem a transferem ze zahraničí. Odchází pouze záložníci Kořínek, který bude hostovat v Nymburce, a Maňas, kterému bylo ukončeno hostování z FK MB.

V úvodu jara se ale mužstvo bude muset obejít bez jednoho ze základních stavebních kamenů, velezkušeného stopera a kapitána Petra Lukáše, který si v posledním podzimním kole „řekl“ o červenou kartu a návdavkem o trest na 5 zápasů. „Trest Petra mě mrzí. Je to emotivní hráč a takové věci se stávají. To ho ovšem v žádném případě neomlouvá a nesmí se to opakovat. Petr to ví a omluvil se. Je to pryč a my musíme udělat v rámci možností všechno proto, aby byl co nejrychleji zpátky.“

Libor Křelina

Nakolik bude kapitán svému mužstvu v boji o čelo tabulky chybět, se brzy ukáže. Prvním, kdo se Dobrovici pokusí zastavit v rozletu, bude osmý tým tabulky, pardubické béčko. V přípravě se perníkářským mladíkům velice dařilo, když jen jedinkrát remízovali a zbylých šest zápasů ovládli. Na podzim však v Dobrovici prohráli 2:0. Dobrovická jarní premiéra je na programu v neděli 9. března od 10:15 na umělé trávě v Ohrazenicích.

Ve stejný den se k soutěžním zápasům vrací také dobrovická rezerva. Nováček 1. A třídy si svými podzimními výkony získal průběžné čtvrté místo. Čtyři ze šesti přípravných utkání sehrál proti týmům z krajských přeborů a vedl si až nečekaně dobře - jediná prohra, remíza a dvě výhry. Aktuálně se sice potýká s plnou marodkou (poslední přípravu neodehráli Gába, Bým, Černý, Antoš a Kortus a zranění si obnovil Pavlíček), v prvním jarním zápase v Mnichově Hradišti si přesto může troufat na další plný bodový zisk. Zvláště, pokud jej přijedou podpořit jeho fanoušci! Hraje se v neděli 9. března od 14:30.

Stanislav Chmela

SK Benátky nad Jizerou 25.10.
vs. St
FK Dobrovice (mladší žáci) 16:30
FK Dobrovice (dorost) 28.10.
TJ Sokol Chotětov 10:30
TJ Jiskra Domažlice 28.10.
FK Dobrovice 14:30
Dolnobousovský SK 28.10.
FK Dobrovice B 14:30
FK Dobrovice (starší žáci) 29.10.
vs. Ne
TJ Straky 10:00