Podzim zakončíme v Chrudimi

20.11.2015 Kategorie: FK Dobrovice

Výhrou 6:0 nad Čáslaví Dobrovice potvrdila status druhého nejlepšího útoku soutěže, vyrovnala dosud nejvyšší vítězství této sezóny ČFL a náležitě se se svými příznivci rozloučila před nadcházející zimní pauzou. Zisk tří bodů ji posunul na devátou příčku a díky skvělému skóre už má v podstatě jisté, že ve dvacetičlenném poli nepřezimuje hůře než jedenáctá. Úplně poslední zápas svého premiérového třetiligového podzimu sehraje v sobotu dopoledne v Chrudimi.

Dvacet tři tisíc obyvatel východočeské Chrudimi se už dvakrát mohlo radovat z prvenství místního klubu v ČFL (1994/95 a 2011/12) a MFK Chrudim patří i v posledních letech ke špičce soutěže. Aktuálně druhý celek české třetí ligy byl letos dlouho ve vedení, v prvních deseti utkáních totiž ztratil dohromady jen dva body. V následujících osmi zápasech ale svěřenci trenéra Pavla Jirouska trochu zvolnili tempo – čtyřikrát vyhráli a čtyřikrát prohráli při skóre 14:12. Stále však platí, že na své domácí půdě zatím neokusili porážku. Nejzkušenějším členem mužstva je čerstvý čtyřicátník Radim Holub, autor 77 prvoligových branek, který však už nepatří ke stabilním členům základní sestavy. V Chrudimi, kde mimochodem sídlí jeden z lihovarů společnosti Tereos TTD, se Dobrovičtí představí v sobotu 21. listopadu už od 10:15.

TJ Sokol Libiš 17.11.
FK Dobrovice (dorost) 10:15