Poslední kolo ve znamení loučení

12.06.2015 Kategorie: FK Dobrovice

Čekají nás poslední jarní zápasy! Kromě velkých oslav postupu do ČFL, o kterých jsme už informovali, se víkendové mače ponesou také ve znamení loučení. Hlavní mužstvo se minimálně na rok (ale věříme, že na déle) rozloučí s divizní soutěží, s aktivním fotbalem se rozloučí dlouholetý dobrovický kanonýr David Boško a všichni se dokonce možná na delší dobu rozloučíme s naším stadionem!

Hlavní mužstvo sehraje svůj divizní zápas číslo 300 a na podzim už se bude hlásit o úroveň výše. Posledním divizním protivníkem mu bude FK Česká Třebová. Letošní nováček se bohužel tímto zápasem s divizí taktéž rozloučí – momentálně drží předposlední příčku a výsledky třicátého kola už nemohou nic změnit na tom, že sestupuje. Tým z nejvýchodnější části Pardubického kraje přitom měl poměrně nadějný vstup do sezóny – v polovině podzimu byl sedmý a zimu přečkal na dvanácté příčce. Na jaře ale zatím uhrál jen 12 bodů za tři výhry a dvě remízy, z nichž jednu vylepšil o výhru v rozstřelu. Utkání, které zpestří bohatý doprovodný program a oslavy dobrovického postupu do ČFL, startuje v sobotu 13. června v 15:00.

Dobrovické béčko přerušilo dvouzápasovou sérii bez vstřeleného gólu a na půdě Čelákovic zvítězilo 5:3. Přestože na jaře podávalo nevyrovnané výkony a trochu zaostávalo za skvělými podzimními výsledky, stále drží výbornou čtvrtou příčku a před dotírající Dlouhou Lhotou ji s jistotou udrží, pokud v posledním zápase sezóny uhraje alespoň bod. Jeho soupeřem ale bude Čechie Vykáň, které Dobrovičtí na podzim podlehli 0:4, za kterou hrají bratři David a Lukáš Jarolímové, a která na dálku soupeří s Mnichovým Hradištěm o první místo soutěže! Náročné utkání má být zároveň posledním v aktivní kariéře útočníka (a příležitostného gólmana) Davida Boška. Za devět a půl roku služeb pro klub přijďte Božanovi poděkovat a celému dobrovickému B-týmu fandit v neděli 14. června od 17 hodin.

Poslední utkání sezóny čeká také dobrovické dorostence, kteří jedou v sobotu na půl jedenáctou do Řepova. V letošní sezóně skončí dobrovičtí mladíci nejhůře šestí, ale pomýšlet ještě mohou i na čtvrtou příčku. Mladší žáci hostí ve stejném termínu kolegy z Luštěnic. Ve své soutěži jsou čtvrtí a v dosahu ještě mají druhou příčku.

Loučení, i když jen dočasné, se ale může týkat i celého dobrovického stadionu. Pokud se podaří získat dotaci na rekonstrukci hrací plochy, klub patrně úvod nové sezóny odehraje v azylu. Tak či onak, poslední zápasy veleúspěšné sezóny 2014/2015 si nenechte ujít!

FŠ Velký Osek 26.08.
vs. So