Posledním domácím utkáním sezóny bude derby s Benátkami!

27.05.2016 Kategorie: FK Dobrovice

Bodově neúspěšné období několika zápasů proti premiantům soutěže vystřídala série tří vítězství! Po penaltové výhře nad Benešovem a tříbodovém úspěchu v Písku si Dobrovice poradila i s Domažlicemi, které navíc vyprovodila čtyřmi góly. Sestavu doplnili uzdravení Šidlo a Boček, připraven už je i Bernát, výbornými výkony se prezentovali Vajgl a Soběslav, které trenér Hejno přesunul do zálohy. Dobrovici po 32 odehraných zápasech patří osmá z devatenácti příček, takže je s náskokem stále nejvýše ze všech nováčků soutěže! Navíc se nadále může chlubit velmi plodnou ofenzívou - jen tři kluby nasázely více, než dobrovických 65 branek a oba nejvytíženější útočníci, Volf a Sodoma, jsou v první pětce nejlepších střelců celé soutěže! ČFL čeká ještě pět kol, Dobrovice ale jedno vynechá, protože měla hrát s odstoupivším Unionem, a ze zbývajících čtyř utkání jediné sehraje doma. Bude jím nadcházející derby s Benátkami!

SK Benátky se vloni po 71 letech vrátil do divize, jakožto farma Mladé Boleslavi vybojoval druhé místo a s trochou štěstí se nakonec pro sezónu 2015-2016 stal dvacátým členem ČFL. V Dobrovici Benáteckým nepůjde jen o prestiž a o odplatu za podzimní prohru 0:4, ale především o záchranu v soutěži, neboť na čtvrtém místě od konce jsou stále silně ohroženi sestupem. V posledních zápasech se jim nedaří. Podlehli Vltavínu, Královu Dvoru i Čáslavi a jen bod uhráli v Domažlicích. Dobrovičtí příznivci ale jistě mají v dobré paměti předchozí utkání tohoto okresního soka v Dobrovici, kdy ještě v divizních časech Benátky zvítězily 3:1 a zdramatizovaly tak souboj o divizní prvenství. V soupeřově mužstvu působí několik bývalých hráčů Dobrovice, např. Musa Ansuma, Jakub Synek nebo Josef Jiránek, naopak benáteckým klubem prošli Martin Vajgl i trenéři Hejno a Kalíšek. Ze všech těchto důvodů, ale i proto, že půjde o domácí rozloučení s premiérovou sezónou v ČFL, si v sobotu 28. května od 17 hodin nenechte zápas ujít!

Dobrovické béčko zastavilo v rozletu Velim a v tabulce 1.A třídy je šesté. V neděli od 17 hodin přivítá poslední tým soutěže - Červené Pečky.

Dorostenci zvítězili 4:0 v Pěčicích a v neděli v 10:30 hrají v Doubravě. Starší žáci podlehli Benátkám a v neděli od 9:30 hrají na půdě Lysé nad Labem, kterou by vítězstvím přeskočili v tabulce. Mladší žáci zvítězili v Bezně, jsou čtvrtí a v sobotu od 8:30 hostí Benátky.

FK Dobrovice B 18.11.
vs. Ne