Potvrdíme dobrý výkon i v Chrudimi?

02.09.2016 Kategorie: FK Dobrovice

Výhrou 5:1 nad Tachovem Dobrovičtí odčinili stejně výraznou prohru z Jiren. Dobrý výkon teď potřebují zopakovat v Chrudimi.

Dvacet tři tisíc obyvatel východočeské Chrudimi se už dvakrát mohlo radovat z prvenství místního klubu v ČFL (1994/95 a 2011/12) a MFK Chrudim patřil k třetiligové špičce i vloni, kdy nakonec skončil na pátém místě. Dobrovičtí příznivci si snad vzpomenou na poslední podzimní a jeden z prvních jarních zápasů, v nichž obou Dobrovice Východočechům poměrně vysoko podlehla (3:5 a 1:4). Od té doby Chrudim opustily dvě z hlavních opor - loňský nejlepší střelec ČFL Petr Rybička odešel do Brna, odkud teď hostuje ve Znojmě, a záložník David Sixta patřící Hradci byl zapůjčen do Žižkova. Zvučnými posilami jsou naopak zkušený Filip Klapka (200 prvoligových zápasů, 19 gólů) a útočník Jan Štoček. Svěřenci trenéra Pavla Jirouska zatím v nové sezóně porazili Benátky a Domažlice a prohráli se Zápy, takže mají v ČFL stejnou bilanci jako Dobrovice a pouze vinou horšího skóre jsou níže v tabulce. Lépe se jim dařilo v MOL Cupu, vyřadili Kratonohy a  druholigového nováčka Vítkovice a ve třetím kole vyzvou Slavii Praha. Předtím se však v Chrudimi představí Dobrovice. Bude to v sobotu 3. září od 10:15.

Dobrovické béčko má po třech zápasech na kontě jen dva body. Obejít se muselo nejen bez potrestaného kapitána Vladyky, ale též bez posil z áčka, trápeného zraněními, takže chtě nechtě hodně prostoru dostávají dorostenci. Za této situace zajíždíme na půdu dosud neporažených Klíčan. Nováček soutěže však nemusí být nehratelný - dvěma ze tří jeho soupeřů byly týmy, které zatím nezískaly ani bod. Ve vsi severně od Prahy se hraje v sobotu od 10:15.

Dorostenci vstoupili do krajské soutěže vítězně, vyhráli 3:0 v Libiši. V neděli od 10:30 hostí Benátky. Starší žáci vstoupili do sezóny prohrou v Kosmonosích a v sobotu od 10 hodin hostí Slavoj Vrdy. Mladší žáci vyhráli v Luštěnicích 6:1 a v neděli od 8:30 hostí Bezno.

TJ Sokol Libiš 17.11.
FK Dobrovice (dorost) 10:15