Sezóna ČFL 2017/18 je definitivně uzavřena, ročník 2018/19 zná své účastníky

03.07.2018 Kategorie: FK Dobrovice

V sobotu 23. června proběhl losovací aktiv ŘKČ, který se týkal také soutěže FORTUNA ČFL. Uzavřela se sezona 2017/18, ve které ještě došlo k odečtu bodů třem týmům – z důvodu neuhrazených sběrných faktur bylo Chrudimi odečteno 6 bodů, Čížové a Vltavínu byly odečteny 3 body. Konečná tabulka se tedy příliš nezměnila, pouze Čížová klesla na poslední místo.

Zároveň došlo k rozlosování sezony 2018/19, kterou by mělo odehrát opět 18 týmů. S ČFL rozloučila MFK Chrudim, zaslouženě postupující do NFL, a sestupující trojlístek do divizí Benátky nad Jizerou, Čížová a Polaban Nymburk. Nováčky jsou Olympia Praha a postupující trio z divizí Slavia Karlovy Vary jako vítěz Divize A,  TJ Slovan Velvary jako vítěz divize B a TJ Sokol Živanice jako vítěz divize C. Jelikož se do ČFL přihlásila Olympia Praha, která z administrativních důvodů odhlásila FNL, musely soutěž opustit Benátky nad Jizerou, které obsadily 16. místo. Benátecký klub se ale s tímto krokem odmítl smířit a bojuje o zařazení do soutěže právní cestou. Jestli se mu to podaří se dozvíme v nejbližších dnech.

Účastníci nového ročníku ČFL 2018/19:
1.  FK Olympia, a.s. 2.  SK ZÁPY 3.  FK Loko Vltavín, z.s. 4. Tělovýchovná jednota Jiskra Domažlice, z.s. 5. Fotbalový klub Králův Dvůr, z.s. 6.  SK Benešov, z.s. 7. Tělovýchovná jednota Slovan Velvary, z.s. 8. FC Slavia Karlovy Vary, a.s. 9. Fotbalový klub Dobrovice 10.  SK Převýšov, z.s. 11.  SK Viktorie Jirny 12. SK Sokol Brozany, z.s. 13. Tělovýchovná jednota Štěchovice, z.s. 14. FC Písek fotbal, z.s. 15  FC Slavoj Vyšehrad, a.s. 16. Tělocvičná jednota Sokol Živanice 17.  FK Litoměřicko, z.s. 18.  Tělovýchovná jednota Jiskra Ústí nad Orlicí, z.s.