Udržíme se na vítězné vlně i v Novém Bydžově?

06.11.2015 Kategorie: FK Dobrovice

Třetiligová Dobrovice se třemi výhrami v průběhu pouhých sedmi dní posunula ze třináctého na sedmé místo tabulky. Ve zmíněných třech utkáních nastřílela devět gólů a inkasovala jediný a drží si pozici druhého nejlépe střílejícího mužstva soutěže (skóre 33:20). V zatím posledním utkání doma proti Štěchovicím ale i přes výhru nepředvedla nijak oslňující výkon, což by už v dalším zápase na body stačit nemuselo. Představí se v něm na půdě novobydžovského SK Union 2013.

Soupeře dobře známe z dob, kdy ještě v divizi působil jako RMSK Cidlina Nový Bydžov a nejčerstvější vzpomínky na něj máme ze sezóny 2013-2014, kdy už po spojení s 1.FK Nová Paka (ale ještě před přejmenováním na Union) celou divizní skupinu C ovládnul a o rok tak oddálil dobrovické prvenství. I ve třetí lize se mu daří do mančaftu zapracovávat vlastní odchovance. Z dob divize se v mužstvu udrželi hráči jako Janda, Bastin, Macháček, Žalman, Motyčka či Mokošín. Před aktuální sezónou dostali nového trenéra v osobě bývalého ligisty Pavla Medýnského a doplnily je dvě posily s prvoligovými zkušenostmi - Ghaňan Eric Kwame Adjei a především stoper Pavel Besta. Start neměli špatný a po pěti kolech byli osmí, pak se ale sérií šesti proher (během které vstřelili jediný gól) propadli na příčku sedmnáctou. Aktuálně ale mají v zádech pět zápasů, ve kterých bodovali, dokázali v nich porazit i silné Zápy, Jirny a po penaltách i Písek a vysloužili si tak průběžné 12. místo. Na jejich půdě se Dobrovičtí představí v neděli 8.11.2015 od 14:00.

Dobrovické béčko odčinilo prohru z trávy posledních Červených Peček jednoznačným domácím vítězstvím nad Jedomělicemi. Navázat na něj ale nebude jednoduché, v dalším kole totiž zajíždí do Brandýsa, který je sice nováčkem soutěže, ale vede tabulku o čtyři body, už pět zápasů neztratil ani bod a celkově zatím jen jednou prohrál a jednou podlehl po penaltovém rozstřelu, jinak jedenáctkrát zvítězil a pyšní se skóre 44:7. Hrát se bude v sobotu od 10:15.

Dorostenci stále vedou tabulku okresního přeboru a pokračovat v krasojízdě mohou v neděli od 10:30, kdy hostí Krnsko. Předzápas jim obstarají mladší žáci, kteří od 8:30 přivítají Bezno.

TJ Sokol Libiš 17.11.
FK Dobrovice (dorost) 10:15