V Dobrovici přivítáme Viktorii Žižkov!

24.09.2015 Kategorie: FK Dobrovice

Dobrovice byla v Kolíně po hodině hry blízko prohře, dvougólové manko ale dokázala dotáhnout a zaslouženým vítězstvím v penaltovém rozstřelu potom vybojovala zisk dvou bodů. Ve vyrovnaném středu tabulky (devět týmů dělí jen tři body) se však propadla na dvanácté místo. I tam se ale může pyšnit třetím nejlepším skóre 17:11. V dalším zápase se opět střetne s týmem, který se v minulé sezóně účastnil druhé nejvyšší soutěže. Tentokrát jím bude FK Viktoria Žižkov.

Držitel československého titulu z roku 1928 a primátů v českém poháru z let 1994 a 2001 vloni ve druhé lize skončil na třetím místě, a protože se tušilo, že stříbrný Varnsdorf do nejvyšší soutěže nepostoupí, fanoušci už se začínali těšit na návrat slavné Viktorky mezi elitu. Jenže ouha, dlouholeté neléčené zadlužení klubu neumožnilo ani postup, ale dokonce ani setrvání ve druhé lize a Žižkováci se poprvé od sezóny 91/92 poroučeli do třetí ligy. Tam postavili mužstvo plné hráčů se zkušenostmi z našich dvou nejvyšších soutěží (Pavel Šultes, Zdeněk Volek, Martin Hurka, Daniel Kocourek a další) a navíc ještě v rámci farmářské dohody doplňované ze Slavie Praha (Miljan Vukadinovič, Marek Kodr a další). Červeno-bíle pruhovaným se zatím daří nejlépe ze všech tří druholigových odpadlíků, patnáct bodů a osmá příčka po devíti zápasech je ale přesto lehce za očekáváním žižkovských příznivců. A jen o bod před Dobrovicí, na jejímž stadionu se FK Viktoria Žižkov představí v sobotu 26. září od 16:30. Nenechte si zápas ujít!

Dobrovické béčko remízovalo v Horkách a drží osmou příčku tabulky. V dalším kole přivítá Libici nad Cidlinou, nováčka, který je po sedmi kolech na druhém místě (za dalším nováčkem z Brandýsa). Hraje se v neděli od 16:30.

Dobrovičtí dorostenci, kteří po pěti kolech beze ztráty bodu vedou tabulku okresního přeboru, hrají v neděli od půl jedenácté v Kostelním Hlavně. Starší žáci v krajské 1. A třídě poprvé zvítězili, poskočili na předposlední příčku a v neděli od 10:15 se představí v Bělé pod Bezdězem. Mladší žáci, kteří jsou také momentálně v čele svojí soutěže, budou v neděli na půl jedenáctou očekáváni na půdě třetích Předměřic. Dobrovická starší přípravka v sobotu od 9 hodin hostí turnaj nejvyšší okresní soutěže, kde jsou jí soupeři Bezno, Březno a Doubrava.

TJ Sokol Libiš 17.11.
FK Dobrovice (dorost) 10:15