V neděli na derby do Benátek nad Jizerou

21.04.2017 Kategorie: FK Dobrovice

V rámci 24. kola třetí nejvyšší fotbalové soutěže je na programu okresní derby. FK Dobrovice zavítá v neděli 23. dubna na Městský stadion do Benátek nad Jizerou. O pikantní souboj půjde především pro dobrovického trenéra Petra Hejna, který v minulosti trénoval právě Benátky. Výkop utkání je netradičně již v 15 hodin.

Poslední vzájemné utkání v Dobrovici na podzim před téměř čtyřmi stovkami díváků patřilo domácímu celku, který po dvou brankách Volfa a jedné Hurky vyhrál 3:1. V minulém kole Dobrovice doma na penalty porazila Domažlice (více zde). Benátky hrály důležité utkání v Hořovicích. Na hřišti posledního týmu třetiligové tabulky se hosté ujali v prvním poločase vedení, které ve druhé půli smazal domácí Březina. V závěru ani jeden z týmů své šance nevyužil, a tak se body dělily. Rozhodnout musely až penalty, které zvládli lépe domácí, hosté naopak hrubě selhali, z pěti pokusů totiž proměnili pouze jediný, a tak se museli spokojit s jednobodovým ziskem.

V tabulce dělí oba týmy 17 bodů a zatímco Dobrovice se pohybuje v našlapeném, ale relativně klidném středu tabulky, Benátky čekají záchranřské starosti.

B tým v minulém utkání porazil 5:2 Říčany, když se trefili dvakrát kapitán Vladyka, Miškovský, Zikmunda a Jakubec, ale stále je namočený v boji o záchranu, a tak potřebuje naplno bodovat. Další příležitost k tomu bude mít v neděli 23. dubna od 17 hodin na hřišti 12. týmu tabulky TJ Jawa Divišov.