V posledním domácím zápase hostíme předposlední Čáslav

12.11.2015 Kategorie: FK Dobrovice

Třízápasovou vítěznou sérii přerušila prohra v Novém Bydžově a Dobrovice spadla z osmého na desáté místo. Věřme, že se nebude opakovat tradice letošního podzimu, kdy po každé sérii úspěšných zápasů vždy následovala minimálně třízápasová šňůra proher. Aby se tak nestalo, je třeba uspět v posledním domácím podzimním zápase. Dobrovice v něm přivítá FK Čáslav.

Čáslavská kopaná zažila největší úspěch v sezóně 2008-2009, kdy druhým místem ve druhé lize vybojovala postup do nejvyšší soutěže. Toho se však vzdala ve prospěch Slovácka. Ještě dva roky poté se Dobrovice v krajském přeboru potkávala s čáslavským béčkem. V té době ale klub z desetitisícového města na Kutnohorsku ztratil silného sponzora, jméno FC Zenit Čáslav změnil na současné FK Čáslav a bohužel započal pozvolný pád. Vloni skončil ve třetí lize na prvním nesestupovém místě a po známých posezónních čachrech mu dokonce hrozil sestup do divize. Letos se zatím klubu daří ještě méně než vloni. Poměrně dosti mladé mužstvo plné odchovanců doplňují farmářské posily z druholigové Vlašimi. Tým už na konci září opustil lodivod Oldřich Abrhám, kterého nahradil asistent vlašimského trenéra Petržely Miloslav Brožek. Krátce po příchodu pozvedl mužstvo k dvěma výhrám v řadě, od té doby ale znovu už pětkrát za sebou prohrál. Po sedmnácti zápasech má Čáslav na kontě jen 10 bodů, skóre 17:42 a patří jí předposlední příčka, navíc s již propastnou ztrátou na záchranu. V Dobrovici se představí v sobotu 14. listopadu od 13:30. Nenechte si poslední domácí zápas prvního třetiligového podzimu ujít a přijďte podpořit dobrovické barvy!

Béčko nepřekvapilo na půdě vládce soutěže Brandýsa a kleslo o příčku ze sedmé na osmou. V posledním zápase sezóny doma přivítá tým, který jej na sedmém místě vystřídal, Pšovku Mělník. Nováček soutěže zvítězil v posledních třech utkáních a nastřílel v nich 12 branek. V Dobrovici se ukáže v neděli od 13:30.

Dobrovičtí dorostenci v minulém kole doma zvítězili 15:0 nad Krnskem, které nutno podotknout přijelo jen v sedmi hráčích. Nic to nemění na faktu, že dobrovičtí mladíci jsou stále na první příčce a že Jan Stehlík je s neskutečnými 32 zásahy nejlepším střelcem soutěže. K poslednímu podzimnímu klání zajíždějí v neděli dopoledne do Kněžmosta, který je poslední a dosud nezískal ani bod.

TJ Sokol Libiš 17.11.
FK Dobrovice (dorost) 10:15