V sobotu hostíme derby s Benátkami!

23.09.2016 Kategorie: FK Dobrovice

Derby Dobrovice s Benátkami je obzvláště v posledních letech vždy správně vyhrocené. Oba týmy nedávno zažily vzájemné souboje o postup z divize do třetí ligy. Letos se ale zatím ani jednomu z nich moc nedaří, takže s trochou nadsázky bychom už před osmým zápasem sezóny mohli mluvit o "derby o záchranu"!

Dobrovice v posledních čtyřech kolech uhrála jen dva body za domácí výhru na penalty nad Zápami. Venkovní body jí zatím úplně chybí. Především jí ale chybí použitelní hráči. Trenér Hejno zažívá nouzi v útoku. O největší útočnou posilu Šultese přišel dřív, než sezóna začala. Miškovský je po operaci, zranili se Schubert i šestigólový Valenta. V Domažlicích proto nezbylo, než vyrukovat s osamoceným Volfem na hrotu. Kromě zmíněných tří útočníků nebyli zdraví ani Skuhravý, Bernát a Munzar. Po letní přestavbě (odchod osmi a příchod sedmi hráčů) tak stále mužstvo nemohlo pořádně ukázat svou sílu. Výsledkem je osm bodů a skóre 14:16 a průběžné čtrnácté z osmnácti míst.

SK Benátky se vloni, ještě jako farma Mladé Boleslavi, zachránil až v posledním kole. Po zrušení farem proto v létě Benátecké čekalo hodně práce, pokud chtěli postavit konkurenceschopný třetiligový klub. Mužstvo opustilo osm hráčů, mezi nimi brankář Michňa (divizní Meteor Praha), útočník Ansuma (bavorský Wernsberg), Michal Sedláček, Škarecký či Smetana. Trenér Šturma přivítal v kabině hned třináct nových jmen! Za zmínku určitĕ stojí gólman Bojčuk s bohatými třetiligovými zkušenostmi, stoper Bodeček (16x I. liga),  obránce Pajer z Varnsdorfu, zkušený záložník Knobloch, který si zahrál i v Dobrovici, či mladíci Šíma, Špilár ze Zvolena, Ivanov z Ruska a Ghaňan Frimpong z Itálie. Nové benátecké mužstvo je zatím posledním celkem soutěže, který ještě naplno nebodoval, má pět bodů a skóre 7:14 a v tabulce je třetí od konce. O to více potřebuje v Dobrovici uspět. Velké okresní derby je v Dobrovici na programu v sobotu 24. září od 16:30.

Nabitou marodkou áčka trpí i béčko, které se zatím může spolehnout jen na výpomoc dorostenců. Minule tak prohrálo i na půdě posledních Říčan a je čtrnácté. Reparát nechť složí v neděli, kdy od 16:30 hostí třináctý Divišov.

Dorostu se i o třídu výše daří! Porazil Klecany a je už druhý! V neděli od 10:15 ale hraje v Zelenči, který je první a ještě ani jedinkrát neinkasoval! Starší žáci měli volno, nyní jsou osmí a v sobotu od 10 hodin hrají na půdě dosud neporažené Jestřabí Lhoty. Mladší žáci si proti Žerčicím připsali čtvrtou výhru a jako jediný stoprocentní tým zaslouženě vedou. V neděli od 10 hodin hostí Kosořice. Starší přípravka na turnaji dvakrát prohrála a jednou remízovala, ve středu ve druhém kole Belsport Cupu ale porazila Kropáčovu Vrutici 8:2 a ve třetím kole narazí na Doubravu. Mladší přípravka na turnaji třikrát vyhrála a nyní má volno.