V sobotu hostíme Jablonec, v nedĕli Luštĕnice!

25.04.2014 Kategorie: FK Dobrovice

Divizní Dobrovice stále drží druhou příčku své skupiny a nadĕji na historický postup do třetí ligy. Po sérii nĕkolika zápasů s náročnĕjšími soupeři a bez pilíře obrany Petra Lukáše nyní již v plné síle útočí na týmy z dolních pater tabulky. Minulý týden si poradila s předposledním Železným Brodem, tentokrát přivítá třináctý celek tabulky, TJ Sokol Jablonec na Jizerou.

Nováček divize z dvoutisícového horského mĕsta vstupoval do soutĕže sebevĕdomĕ, neboť získal statut farmy prvoligového Baumitu Jablonec nad Nisou. V úvodních podzimních kolech se mu skutečnĕ pomĕrnĕ dařilo a na svém pažitu dokázal s Dobrovicí uhrát remízu. Na jaře zatím třikrát zvítĕzil, vždy však v domácím prostředí. Venku ale naopak ještĕ nebodoval. Velkou neznámou je samozřejmĕ jeho sestava, která bývá nadopována nejen hráči juniorky Baumitu, ale občas také prvoligovými Peltovými hochy. V Dobrovici se představí v sobotu 26. dubna od 17 hodin.

Dobrovický B-tým se zatím na jaře zvolna propadá tabulkou, aktuálnĕ mu patří sedmá pozice. V dalším kole ho čeká derby s Luštĕnicemi. Devátý tým tabulky si bude chtít zlepšit náladu po domácí prohře s vedoucím Suchdolem, Dobrovičtí se naopak pokusí o odvetu za prohraný podzimní duel, ve kterém ještĕ v 72. minutĕ vedli o dva góly, ale nakonec odjeli s prohrou 2:3. Výkop je plánován na nedĕlní pátou hodinu odpolední. K obĕma zápasům jste srdečnĕ zváni!

Stanislav Chmela

FK Dobrovice B 18.11.