Valná hromada FK Dobrovice hodnotila rok 2017

23.01.2018 Kategorie: FK Dobrovice

Více než 130 členů a příznivců fotbalového klubu Dobrovice se v sobotu 20. ledna sešlo na tradiční valné hromadě, která hodnotila činnost klubu v roce 2017. Valná hromada hodnotí vždy kalendářní rok, po sportovní stránce se tak ta letošní ohlížela za jarní částí ročníku 2016/17 a podzimní částí ročníku 2017/18. A šlo o období bezesporu úspěšné. A tým se dále etabloval jako stabilní účastník třetí nejvyšší tuzemské soutěže, dorost se pohybuje v horních patrech tabulky I. A třídy, ve stejné soutěži válí i starší žáci. Mladší žáci dokonce v ročníku 2016/17 svou soutěž 7+1 ovládli a po podzimu 2017/18 ztrácejí na vedoucí příčku z druhého místa pouhé tři body. Obrovskou radostí jsou potom výkony nejmladších fotbalistů z přípravek, které má FK Dobrovice už tři. Celkem se ve starší přípravce a dvou týmech mladší přípravky zapojuje do činnosti 43 dětí ve věku 5 až 10 let. Jedinou kaňkou na hodnocení tak je sestup rezervního týmu z I. A třídy do I. B třídy.

FK Dobrovice má 172 členů, což z klubu činí největší organizaci na Dobrovicku a po FK Mladá Boleslav druhou největší sportovní organizaci na Mladoboleslavsku. Po ekonomické stránce je klub stabilizovaný, a to především díky podpoře velkých i menších sponzorů, města Dobrovice a Středočeského kraje.

Valná hromada byla volební, byli na ní zvoleni členové výkonného výboru a revizní komise klubu. Do výkonného výboru členové klubu zvolili Oldřicha Reinbergra, Libora Gracla, Janu Kořínkovou, Petra Lukáše, Libora Nováka, Petra Mráčka, Jiřího Zvěřinu, Františka Kalouska, Josefe Matese st., Luboše Havlíka, Karla Manna, Jiřího Dvořáka, Petra Hejdrycha, Pavla Antoše, Pavla Klaina. Složení výkonného výboru tak zůstalo takřka ve stejné podobě jako v uplynulém 3letém volebním období, pouze nový sportovní manažer Petr Lukáš nahradil Davida Čáslavu a trenér mládeže Pavel Antoš odvolaného trenéra B týmu Josefa Hůlku. Do revizní komise byli zvoleni Miroslav Kadavý, Vlastimil Kabele a Josef Mates ml.

Během valné hromady byli také vyhlášení nejlepší fotbalisté za rok 2017 v jednotlivých kategoriích.

TJ Sokol Libiš 17.11.
FK Dobrovice (dorost) 10:15