Ve středu přivítáme Benešov!

11.05.2016 Kategorie: FK Dobrovice

Dobrovice z posledních čtyř zápasů vytěžila jen dva body za výhru po penaltách nad Kolínem a klesla na devátou příčku. Silným týmům Záp, Žižkova a Jiren podlehla, ač podala sympatické výkony. Mužstvo, které stále trápí marodka, teď potřebuje bodovat proti dvanáctému Benešovu.

SK Benešov neměl dobrý start jara, z pěti zápasů vydoloval jediný bod. V následujících pěti utkáních ale získal bodů jedenáct a výrazně se přiblížil udržení v soutěži. Klub, který může stále vzpomínat na svou epizodní účast v nejvyšší soutěži na počátku 90. let, a který se vloni po dlouhých letech vrátil z divize do třetí nejvyšší soutěže, funguje jako farma prvoligové pražské Dukly. Mužstvo je proto pravidelně dopováno hráči z Julisky a na jaře mu vypomáhá i někdejší velký talent a známý světoběžník Nicolas Šumský (22 let, 16 zápasů v české nejvyšší soutěži, hrál už také v Argentině, v Itálii, Slovinsku, Slovensku či Skotsku). Za nejzkušenější benešovské muže ale můžeme označit obránce Josefa Laštovku se 153 prvoligovými starty a trenéra mužstva Luboše Zákostelského (koučoval v Čáslavi, Jihlavě, v Táborsku, v první lize odehrál 168 utkání). V Dobrovici se Benešov představí v rámci vloženého 37. kola ve středu 11. května od 17 hodin.

TJ Sokol Libiš 17.11.
FK Dobrovice (dorost) 10:15