Vedoucí Dobrovice přivítá poslední Český Brod

24.10.2014 Kategorie: FK Dobrovice
Dobrovice má v čele divizní skupiny C již pětibodový náskok a ve 12. kole přivítá tým, který je naopak poslední. SK Český Brod strávil uplynulé dvě sezóny v divizní skupině B, kde mu jeho výkony stačily na střed tabulky (12. místo a 8. místo). Po přeřazení do skupiny C se ale klubu z městečka na půl cesty z Prahy do Kolína příliš nedaří. Na kontě má jedinou výhru a dvě remízy, z nichž jednu vylepšil vítězstvím v penaltovém rozstřelu, jinak ale jeho hráči už 8x odešli poraženi.

Mužstvo přitom před sezónou posílil loňský druhý nejúspěšnější střelec FK Dobrovice Tomáš Froněk a před 8. kolem také další bývalý Dobrovičák Daniel Dudka. Za zmínku určitě stojí také krajní bek Zdeněk Šmejkal mladší, pyšnící se 64 prvoligovými starty za Plzeň, Příbram a Baník Ostrava. Zbytek kádru má vesměs zkušenosti minimálně se třetí ligou, přesto se klubu zatím vůbec nedaří. Problémem je hlavně střelecká produktivita, v 11 zápasech si připsali pouze 9 gólů. Dobrovice naopak v posledních 7 zápasech inkasovala jedinkrát a tak bude nejen díky postavení v tabulce velkým favoritem. Této roli se pokusí dostát v sobotu 25. října od 14:30 na Městském stadionu FK Dobrovice.

B-tým přivítá klub, který ještě vloni hrál třetí ligu. Kunice ale potkal odečet bodů za neoprávněné starty hráče, který neměl zaplacené členství ve FAČR, a po ztrátě podpory Dukly Praha pád až do 1. A třídy. Tam se zatím klubu ze vsi při dálnici D1 příliš nedaří - dvě výhry a dvě remízy, z toho jedna ale v zatím posledním kole s dosud vedoucí Radimí. Kunice se v Dobrovici představí v neděli 26. října od 14:30.

Dobrovické dorostence, povzbuzené devítigólovou devastací Bakova, čeká v sobotu výlet na půdu předposlední Židněvsi a v úterý od 10:30 potom domácí zápas proti Řepovu. Starší žáci se pokusí předskočit dosud předposlední SKP, které přivítají v sobotu od 10 hodin. Mladší žáci zajíždějí v neděli do Žerčic a v úterý od 8:30 hostí FK Mladá Boleslav. Mladší přípravka si v sobotu zahraje turnaj v Bezně.

Stanislav Chmela

SK Sokol Brozany 20.08.