Velké okresní derby je tady! Ovládne ho Dobrovice?

23.10.2015 Kategorie: FK Dobrovice

Dobrovice zatím ve třetí lize podává výkony na etapy - nejprve třikrát bodovala, potom třikrát prohrála, následovaly čtyři výhry (z toho jedna po penaltách) a aktuálně třikrát v řadě prohrála, čímž klesla na třinácté místo. Nyní ji čeká derby v blízkých Benátkách a po něm v rychlém sledu dva domácí zápasy - ideální chvíle pro návrat na vítěznou vlnu?

Benátecká farma Mladé Boleslavi ale nebude snadnou kořistí. Stačí vzpomenout na loňské divizní duely - v tom prvním byla Dobrovice o něco lepší, gól ale nedala a v penaltách prohrála a v tom druhém na vlastní půdě dokonce nezískala ani bod. Benátky se šťastně, jako dvacátý účastník protlačily do třetí ligy. Tam v prvních čtyřech kolech získaly jen dva body, potom se ale zvedly a kromě proher na půdě silných Králova Dvora a Vltavínu slavily čtyři výhry za plný počet a tři výhry po penaltách, takže jsou na desátém místě, kde mají o tři body více, než Dobrovice. Kromě tradičních opor jako jsou obránci Karásek či Borovička a středopolaři Škarecký, Smetana nebo Michal Sedláček, řádí za Benátky také dva exotičtí útočníci - loňská posila Mbah a nově také exdobrovický Ansuma. Dobrovickým jsou známi též Jakubové Synek a Sudek. Benáteckou lavičku samozřejmě vydatně doplňuje ta boleslavská - často nastupují mladí obránci Vraštil a Kubista, v záloze Gaston Mendy a zkušený veterán Rudolf Skácel a v útoku už se objevili i Klobása a Chramosta. Loňské benátecké derby bylo zároveň domácí divizní premiérou po 71 letech, proto přilákalo senzační návštěvu 750 diváků, solidní atmosféru ale určitě nebude postrádat ani tentokrát. V neděli od 14:30 proto nechtějte chybět na benáteckém stadionu a fanděte Picavě!

Béčko po remíze a penaltové prohře ve Velimi kleslo o stupínek a je osmé. Nyní jej čeká utkání na půdě posledních Červených Peček. Ty zatím jedinkrát zvítězily a dvakrát získaly bod, jinak už osmkrát prohrály. Povinné vítězství ale rozhodně není předem vybojováno. Hrát se bude v sobotu od 14:30.

Dorostenci stále dělají Dobrovici radost - vedou o čtyři body, naposledy přejeli Pěčice 9:1 a sedmi góly se při tom blýsknul útočník Stehlík. Další zápas sehrají v neděli od 10:30 doma proti šesté Doubravě. Starší žáci v sobotu od 10 hodin hostí devátou Lysou nad Labem. Mladší žáci se v sobotu od 8:30 představí v Benátkách.

Pozvánka na okresní derby na stránkách Benátek

FK Dobrovice B 18.11.
vs. Ne