Ško-Energo Cup 2012 o pohár presidenta FK MB 8.5.2012

09.05.2012 Kategorie: Minižáci

Ško-Energo Cup- VII ročník o pohár presidenta klubu FK Mladá Boleslav

To co je pro americko-kanadské hokejisty Stanleyův pohár, to je pro fotbalisty okresu Mladá Boleslav ročníku 2001 a mladší turnaj Ško-Energo Cup. Tento se uskutečnil již po sedmé za krásného počasí v hracích prostorách stadionu FK MB dne 8.5.2012 při účasti 10 mužstev.

Hrálo se ve dvou skupinách 2x10 minut a minižáci FK Dobrovice měli za soupeře ve skupině A-  Dolnobousovský SK, SK Kosmonosy, Sokol Chotětov, FK Krnsko

Ve skupině B se pak utkaly   SK Benátky n. Jiz, TJ Luštěnice, SK Bělá p.Bez, FK Zdětín

Zápasy v naší  skupině:

FK Dobrovice – Dolnobousovský SK      2:1  (1:1)

Dobrovičtí kluci v obraně si pohlídali rychlé bousovské hráče, záložníci udrželi střed hříště a Martin Kopecký dvěma skvělými ranami potvrdil vítězství.

Sokol Chotětov- FK Dobrovice   2:2  (2:0)

O hlavu převyšující a až příliš důrazní hráči Chotětova nás zaskočili vedením do poločasu i když hra byla celkem vyrovnaná. V druhých deseti minutách nastal obrat, brankař i obrana neudělala žádnou katastrofickou chybu a David Gracl dvěma pohotovými góly vyrovnal. Dvě minuty před koncem zápasu nastřelil ještě David tyč po zblokované střele Martinem Kopeckým ale skóre se nezměnilo.

FK Dobrovice- SK Kosmonosy   1:0 (0:0)

Jedna slabší chvíle musela přijít kdy dobrovští kluci stříleli, hrálo se stále na jednu polovinu ale bez gólu. Po jedené Davidovy tyči to ale muselo přijít a tak z ohromné převahy jsme vytěžili a zajistili si vítězství gólem Davida Gracla

FK Krnsko – FK Dobrovice  1:4  (0:2)

Nebyl to soupeř slabší Kosmonos ale nám začalo se dařit střílet a záložní řada excelovala rozdělováním míčů, dále i kombinační hrou již od obránců přes záložníky. Dvěma brankami Davida Gracla, jednou brankou malého Váši Pavlíčka a Vojty Suchého postupujeme do semifinále na poměr branek z druhého místa ve skupině.

Sestava pro zápasy ve skupině:  Vít Tichý- Pavel Prokop, Míša Mikyška, Matějíček Svoboda- David Gracl, Martin Kopecký- Patrik Kühmel, Vojta Suchý

Střídali: Adam Čapek, Vojta Odstrčil, Dominik Rejmon, , Matěj Štenc, Lukáš Heydrych

Semifinále-    SK Benátky n. Jiz  - FK Dobrovice  0:0 (0:0)   pak 3 pokutové kopy

Na velmi silného soupeře s hráči pouze ročníku 2001 nasadili všichni kolem týmu plán, který vyšel. Zesílit obranu kdy na místo stopera přešel David Gracl s krajními Matějem  Svobodou a Míšou Mikyškou, v záloze Martin Kopecký s Patrikem Kühmelem, útok Váša Pavlíček a Vojta Suchý. Tento tah se vyplatil, kluci v obraně se překonávali, Vítek Tichý nás podržel při bombách , které nepustil. To samé se dělo druhých deset minut a došlo tak na pokutové kopy. Paráda. Aktéři David, Martin a Matěj se nemýlili, psychicky zdecimované Benátky poslední kop nedali a…. jsme ve finále a to byla bomba.

Finále-   Sokol Chotětov- FK Dobrovice    0:1 (0:0)

Soupeře již známe ze skupiny a proto byla nasazena základní sestava     Vít Tichý- Pavel Prokop, Míša Mikyška, Matějíček Svoboda- David Gracl, Martin Kopecký- Patrik Kühmel, Vojta Suchý.

Nikdo nechtěl prohrát, naši kluci menší postavou napadali Chotětovské jak mohli, obrana Prokop, Mikyška Svoboda hrála odpovědně, skutečně na doraz. Záložníci Gracl a Kopecký tlačili útoky, stříleli, šance měli Kühmel, Suchý, Kopecký a v brance opět Vítek Tichý mařil naděje Chotětovských.  Přišla třetí minuta před koncem utkání kdy David Gracl obehrál dva soupeře a krásnou střelou z 15 metrů prostřelil brankáře Chotětova. Pohár je už na dosah  ,kluci bojují co mohou, píšťalka rozhodčího …..a FK Dobrovice je vítěz Poháru Ško- Energo 2012

Tedy      FK Dobrovice vítěz Poháru Šk-Energo Cup 2012

Nejlepší střelec turnaje 2012      David Gracl

Nejlepší brankář turnaje 2012   Vít Tichý

Mezi deseti týmy okresu opravdový úspěch

A co k tomu dodat.

Historické vítězství, kterého dosáhli dobrovičtí kluci mužstva 2001 a mladší oproti mužstvům povětšinou s kádrem hráčů ročníku 2001. Posuďte-

Tichý 2001, Mikyška 2001, Svoboda 2002, Prokop 2003,Gracl 2001, Kopecký 2002, Kühmel 2003, Suchý 2002, Rejmon 2001,Odstrčil 2004, Pavlíček 2004, Heydrych 2003,Čapek 2005, Štenc 2003

Ovšem nesmí se ani opomenout práce trenérů a asistentů okolo těchto kluků a v turnaji 8.5.2012 -  znalost okresních mužstev a tím i pohárové matematiky od těch kdo tam byli.

Jinak – kluci díky , hájili jste velmi dobře barvy klubu    FK Dobrovice

Podzim 2016