Nejmladší přípravka-Halový turnaj.

06.01.2014 Kategorie: Minižáci

Naše nejmenší fotbalové naděje se v sobotu 4.1.2014 zúčastnily halového turnaje pro ročníky 2007 a ml.v Benátkách nad Jizerou.FK Dobrovice reprezentovalo těchto sedm statečných: v brance se činil Matyáš Pokorný,obranu vyztužili Marek Plíšek a Míša Čumpelík,v útoku řádili Dáňa Henrich a Honzík Kopecký.Na střídání byli a unavené kamarády zastaly Štěpán Volf a Martin Plíšek.

Naše mužstvo k zápasům neodjíždělo s přehnanými ambicemi,o to více všechny přítomné překvapilo svými výkony i výsledky.Hned v prvním utkání proti Milovicím se předvedl Dáňa Henrich a jediným golem utkání rozhodl ve prospěch FK Dobrovice.Ve druhém utkání jsme sehráli zcela vyrovnanou partii s domácími,o jejichž výhře rozhodl gol dosažený z pokutového kopu,vcelku necitlivě odpískaného v poslední minutě utkání po neúmyslném hraní rukou našeho úplného nováčka v obraně.Poté jsme s naprostým přehledem přejeli Kosořice 2 : 0,kdy jsme soupeře snad ani nepustili na naší půlku - obě branky dal Dan Henrich.Stejná písnička se opakovala i v utkání s Řepínem s tím rozdílem,že jsme z ojedinělého protiútoku inkasovali jednu branku,ale za stavu 3 : 0 to neznamenalo žádnou komplikaci a vítězstvím 3 : 1 jsme nakročili k medailovému umístění.Dvě branky v utkání vsítil Honzík Kopecký a jednu přidal Dan Henrich. V utkání,které nakonec bylo klíčové,jsme statečně vzdorovali borcům z Rapidu Liberec,ale odešli jsme poraženi 0 : 3.Poté jsme nastoupili proti suverénovi celého turnaje,mužstvu Dubče a i když jsme dokázali uhrát vyrovnanou partii,přesto jsme z palubovky odcházeli poraženi 1 : 3.Jediným úspěšným střelcem byl Honza Kopecký.V našem závěrečném utkání jsme k udržení medailových nadějí potřebovali porazit  mužstvo  Úval a našim unaveným hráčům se  to suverénním výkonem podařilo.Jednu z mnoha šancí proměnil Dan Henrich a tím se stal společně s hráčem vítězného mužstva Dubče nejlepším kanonýrem turnaje.K naší smůle však Dan v závěrečném rozstřelu neuspěl a tím jakoby dovršil náš lehce smolný závěr turnaje,ve kterém jsme nakonec kvůli prohře s Rapidem Liberec při rovnosti bodů,obsadili nepopulární čtvrtou příčku a brali bramborové medaile.

Všem našim fotbalistům za obětavost,nasazení i předvedenou ,oku lahodící hru nezbývá než vyjádřit obdiv a díky,které též patří i rodičům,kteří neúnavně dobrovické hráče povzbuzovali a všemožně podporovali.

A na závěr vzkaz pro naše malé fotbalisty : Kluci,ty bronzové medaile budou,plně si je zasloužíte !!!!!

Podzim 2016